Aktualności

W sobotę, 27 stycznia zaprosiliśmy na BAL KARNAWAŁOWY mieszkańców łąk i lasów. Dzięki wyjątkowym strojom przygotowanym przez Rodziców, dzieci wspaniale się bawiły.

Wtorkowe popołudnie, 19 grudnia było bardzo pracowite dla dzieci z grupy IV i ich wychowawczyń. Dzieci wystąpiły w IX Konkursie Kolęd i Pastorałek – tu ogromny sukces naszych 3 aniołków: Natalii, Julity i Ani. Zwyciężyła śpiewana przez dziewczynki piosenka „Zagraj dziecku kołysankę”. Natomiast podczas wernisażu wystawy szopek bożonarodzeniowych wyróżniono pracę zespołową i nasi starszacy zajęli III miejsce.

Dzieci z grupy IV wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, prezentując wyjątkowe Jasełka.

W grudniu rozpoczęliśmy również cykl zajęć ze znanymi Świdniczaninami. Pierwsze spotkanie, 8 grudnia poprowadziła Pani Kazimiera Momot, która zaprezentowała dzieciom wiersz „Małpa w kąpieli” i inscenizowaną wspólnie z dziećmi piosenkę „Choinka”.

W czwartek, 7 grudnia bawiliśmy się podczas audycji muzycznej „W świątecznych tonach na saksofonach”

6 grudnia to dzień wyczekiwany nie tylko przez dzieci. Tak było tym razem. Do naszego przedszkola przyjechał Mikołaj.

We wtorek, 5 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru wałbrzyskiego ze spektaklem „Tygrys Pietrek”.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zorganizowaliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy wystawę prac plastycznych naszych przedszkolaków

Bardzo interesującym wydarzeniem był udział dzieci z grupy IV w konkursie „Czekając na święta, uczymy dzieci programować ...czyli kalendarz adwentowy z kodowania ". Każdego dnia przez miesiąc grudzień, dzieci miały do wykonania po jednym zadaniu z programowania. Kolejnym etapem jest zakwalifikowanie się dzieci do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Uczymy dzieci programować”

W czwartek, 30 listopada odbył się Festiwal piosenek, wierszy i tańców matematycznych.

Planując edukację naszych przedszkolaków systematycznie korzystamy z Programów Edukacyjnych proponowanych przez Urząd Miejski w Świdnicy. Tym razem 15 listopada do naszego przedszkola przyjechał Błyszczak, który uczył dzieci segregować śmieci oraz pokazywał jakie są możliwości ich wykorzystania, tak aby nasze środowisko i powietrze były czyste.

11 listopada to bardzo ważne święto dla każdego Polaka. Dzieci z grupy IV wraz ze swoimi Paniami przygotowały wspaniałe widowisko, podczas którego w strojach narodowych zatańczyły poloneza, krakowiaka i mazura oraz zaprezentowały wiersze i pieśni patriotyczne: „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Szara piechota”. Swoimi zdolnościami artystycznymi dzieci wzbudziły absolutny aplauz nie tylko Rodziców, ale i uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy, dla których wystąpili 10 listopada w siedzibie szkoły.

W czwartek, 9 listopada wysłuchaliśmy audycji muzycznej „Planeta pełna piosenek”, podczas której prowadzący zaprezentowali nam wiele znanych z bajek utworów.

8 listopada nauczyciele z naszego przedszkola uczestniczyli w szkoleniu „Kodowanie na dywanie”. Okazało się, że kodowanie to bardzo atrakcyjna forma zajęc nie tylko ze starszakami, ale i z maluszkami.

W październiku pedagodzy specjalni Pani Violetta Wiercińska i Pani Anna Bobrowska w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Komunikacji Alternatywnej przeprowadziły zajęcia, których celem było poznanie innych niż werbalne systemów komunikacji. To kolejna inicjatywa, która pomaga w integracji dzieci i jest ogromnym kapitałem na przyszłość. W grupie II i III dzieci miały okazję poznać alfabet Braille’a oraz gesty i symbole Makaton oznaczające pojęcia przedszkole „Słoneczko”. Nauczyły się również śpiewać i pokazywać za pomocą gestów piosenkę o figurach geometrycznych i piosenkę „Lubię mówić z tobą”.

Nasi przedszkolacy aktywnie włączyli się do zorganizowanej przez Nadleśnictwo Świdnica akcji „Zbieramy żołędzie i kasztany, zimą leśnym zwierzętom je damy”. Celem akcji było zebranie kasztanów i żołędzi, które zostaną przeznaczone na dokarmianie zwierząt leśnych w zimie.

W październiku w naszym przedszkolu na „Wystawie plastycznej inspirowanej matematyką” prezentowaliśmy prace dzieci.

W czwartek, 26 października najmłodsze dzieci zostały pasowane na przedszkolaka i choć pierwsze dni w przedszkolu były trudne, to teraz maluszki pokazują, jak chętnie przychodzą do przedszkola, śpiewają, tańczą, malują, lepią i bawią się z innymi dziećmi.

W środę dzieci odwiedził fotograf, który wykonał jesienną sesję fotograficzną.

23 października odwiedziliśmy świdnicki teatr, gdzie oglądaliśmy pełny ekspresji i różnych efektów spektakl „Pinokio” w wykonaniu aktorów Teatru Wrocławskiego „Art.”

Z okazji Dnia Edukacji, Pani Dyrektor złożyła życzenia i podziękowała wszystkim pracownikom przedszkola. Pani Emilia w imieniu Rodziców naszych dzieci przekazała tulipany wykonane z materiału. Natomiast dzieci przygotowały tańce, piosenki i wiersze.

Październikowa audycja muzyczna „Pory roku malowane dźwiękiem” pokazała nam, że świat wokół nas jest pełen dźwięków.

W środę 4 października w nowej auli świdnickiego liceum oglądaliśmy spektakl „Kuba i Buba, czyli savoir – vivre dla dzieci” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

21 września bawiliśmy się podczas audycji muzycznej „Czy warto wierzyć skrzatom?”.

W środę 27 września tradycyjnie już witając jesień w naszym przedszkolu, poznaliśmy i przywitaliśmy brawami nowych przedszkolaków. W tym roku do naszej Słonecznej Drużyny dołączyło 26 dzieci.

 

Miasto Świdnica realizuje kampanię edukacyjną pn. „Mądrze OgrzewaMY w Świdnicy”. We wtorek, 12 września, wszystkie dzieci obejrzały bardzo pouczający spektakl o Czystolandii i zagrożeniach jakie na nią czyhają. Dowiedziały się o przyjaznym sposobie ogrzewania mieszkań, konieczności segregowania śmieci i wielu cennych ekologicznych radach. Każde dziecko otrzymało również komiks. Dziękujemy za ZIELONĄ LEKCJĘ.

 

WITAMY W PRZEDSZKOLU

Uczymy dzieci programować

Karta Dużej Rodziny

Zdrowe odżywianie

Programy i linki

Do góry strony