header


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/volenswf/ftp/Przedszkole/templates/przedszkole24/functions.php on line 197

PAŹDZIERNIK

Przedszkolaki uczą się rozumienia niepełnosprawnych - Po raz kolejny w świdnickim przedszkolu “Słoneczko” dzieci poznawały sposoby na porozumiewanie się z osobami niepełnosprawnymi, którym choroba ogranicza lub zupełnie uniemożliwia tradycyjną komunikację. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach Międzynarodowego Miesiąca Komunikacji Alternatywnej. W naszym przedszkolu pedagodzy specjalni, logopedzi na co dzień wprowadzają alternatywne sposoby komunikacji u dzieci, które takich metod wymagają. Dzięki temu ułatwiony jest ich kontakt z rówieśnikami i osobami dorosłymi. W ramach Międzynarodowego Miesiąca Komunikacji Alternatywnej w przedszkolu Violetta Wiercińska-pedagog specjalny przeprowadziła w grupie III zajęcia edukacyjne mające na celu poznanie innych niż werbalne systemów komunikacji.

 

WRZESIEŃ

Przedszkolaki z naszego przedszkola tradycyjnie bardzo uroczyście powitały jesień i nowo przyjęte do „Słoneczka” dzieci - Nadeszła jesień… Lecz dla dzieci nie jest to czas nastrajający do melancholii. Wprost przeciwnie, to czas radosnej zabawy, wielu wrażeń i przeżyć, eksplozji barw i bogactwa darów przyrody. Tak właśnie kolorowo i radośnie dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego „Słoneczko” przywitały jesień. Dzieci z grupy III z dużym wdziękiem zaprezentowały ekologiczne powitanie jesieni. Było mnóstwo tańców i wesołych piosenek. Po przedstawieniu, zgodnie z przedszkolną tradycją, pani dyrektor Małgorzata Anklewicz przywitała wszystkie nowo przyjęte do przedszkola dzieci. Były też prezenty! Od starszaków maluchy otrzymały własnoręcznie przygotowane upominki. Jesień nie musi być smutna. Pamiętajmy o tym organizując sobie czas. I korzystajmy z uroków tej pory roku!