WYDARZENIA W GRUPIE VI W MIESIĄCU WRZEŚNIU 2017 r.

W miesiącu wrześniu w naszej grupie przeżyliśmy wiele radosnych chwil. Poznaliśmy nowego kolegę, zwiedzaliśmy Świdnicę i okolicę, bawiliśmy się wesoło i kolorowo, wspólnie z dziećmi z grup integracyjnych powitaliśmy jesień i nowych przedszkolaków. A co jeszcze się wydarzyło w naszej grupie zobaczcie sami:

07.09.2017r. - „Matematyczne popołudnie”: zabawy z kołem, wskazywanie przedmiotów o kształcie koła, śpiewanie piosenek z pomocą symboli graficznych.

08.09.2017r. - „Plastyczne popołudnie”: zabawy masą solną, próby tworzenia kształtów, wycinanie za pomocą foremek wizytówki imienia.

12.09.2017r. - „Zabawy badawcze”: czarodziejski piasek zamknięty w akwarium – poznawanie kolorów przyrody podczas malowania piasku bibułą zamoczoną w wodzie i przygotowanie ze szklanych pojemników akwarium z rybkami.

13.09.2017r. - „Muzyczne obrazy”: malowanie farbami przy muzyce „Cztery pory roku”. Utrwalanie kolorów podstawowych i pochodnych.

13.09.2017r. - „Morze z piłkami”: poznawanie zasad bezpiecznej zabawy w basenie z kulkami na Sali gimnastycznej. Segregowanie piłek według kolorów podstawowych.

14.09.2017r. - „Kolorowe domki”: ćwiczenia z elementami rzucania do celu (szarfy + woreczki), przemieszczanie się w pozycjach niskich i poziomych, naśladowanie prostych wzorów ruchowych.

14.09.2017r. - „Matematyczne popołudnie”: układanie mozaiki, rozpoznawanie kształtów i kolorów.

18.09.2017r. - „Wycieczka do parku”: krótkie wprowadzenie z wykorzystaniem tablicy kontekstowej. Zbieranie darów jesieni, przeliczanie ich, tworzenie zbiorów wg. Podanego kryterium, liczenie drzew, mierzenie ich obwodu.

19.09.2017r. - „Jesienne zabawy przy muzyce z chustą Klanzy”: zabawy z bibułą i gazetami. „Jesienne drzewa” - zabawy plastyczne z wykorzystaniem liści, papieru, folii, sznurka – rozwijanie ekspresji. Zapoznanie dzieci z rolą drzew w życiu człowieka i zwierząt.

20.09.2017r. - „Poznanie pracy drwala i stolarza”: obserwowanie przecinania listewki, podejmowanie prób szlifowania kawałka drewna papierem ściernym, wbijanie gwoździ i wkręcanie śrub. Naprawianie skrzynki drewnianej poprzez sklejanie.

20.09.2017r. - „Zabawy ruchowe na Sali gimnastycznej, tworzenie toru przeszkód”.

21.09.2017r. - „Zapoznanie z wagą”: ważenie przyniesionych jesiennych darów, odczytywanie ze skali wskazań wagi.

22.09.2017r. – „Zabawy badawcze według programu własnego”: odróżniamy dźwięki instrumentów, Telefon sznurkowy, Która budowla się przewróci, co jest w tym woreczku – wdrażanie do opisywania wykonywanych czynności.

26.09.2017r. - „Wycieczka na przejście dla pieszych - jak się zachowywać, by było bezpiecznie w drodze do przedszkola?”: poznanie zasad ruchu drogowego obserwacje ukierunkowane połączone z czynnym uczeniem poruszanie się po chodniku, przechodzenie przez jezdnię, zachowania bezpieczeństwa w przypadku drogi, po której poruszają się pojazdy, reagowanie na światła.

29.09.2017r. - „Gra Ruch uliczny - bezpieczna droga do przedszkola”: wspólne tworzenie makiety gry planszowej (collage).

Karta Dużej Rodziny

Zdrowe odżywianie

Programy i linki

Do góry strony