header

Wrzesień 2019

We wrześniu powitaliśmy w grupie nowych kolegów Tomasza i Juliana.

Wspólnie przydzielaliśmy indywidualne znaczki, nazywaliśmy, rozpoznawaliśmy i szukaliśmy swojego znaczka w różnych miejscach sali. Łączyliśmy znaczek z dzieckiem w przedszkolu. Nazywaliśmy zabawki, określalismy położenie, kształt i kolor oraz poznawaliśmy możliwości zabawy wybraną zabawką. Rozpoznawaliśmy zabawki po dotyku. Uczestniczymy w zabawach ruchowych z piłkami w basenie kulkowym, naśladowaliśmy zabawy –braliśmy udział w stymulacji dotykowo – wzrokowej. Planujemy z wykorzystaniem symboli graficznych czas zabawy według wyboru. Najbardziej lubimy zabawy rytmiczno – naśladowcze przy piosenkach, możemy wówczas grać na instrumentach i naśladować rozmaite gesty. Najwięcej frajdy przyniosło nam malowanie farbami zabawek (arkuszu brystolu) – klocków, samochodów, piłek, misia.

Był czas na poznanie naszego przedszkola, ogrodu przedszkolnego. Dzieki wspólnym zabawom w przedszkolnym ogrodzie poznaliśmy zasady bezpiecznej zabawy. Uczymy się rozpoznawać prawą i lewa stronę naszego ciała. Poznaliśmy również kolegów z II grupy integracyjnej, których będziemy odwiedzać w ramach integracji rówieśniczej. Na sali gimnastycznej uczyliśmy się pokonywania prostego toru przeszkód oraz uczyliśmy się naśladowania wykonywania zadań ruchowych przechodzenie przez tunel, zawijanie się w materac, przechodzenie po woreczkach.

Będąc przedszkolakiem „Słoneczka” osiągamy rekordowe uczestniczenie w wycieczkach. Pierwszą wycieczką była wyprawa na pobliskie przejście dla pieszych i skrzyżowanie, gdzie zapoznaliśmy się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego, aby bezpiecznie poruszać się po chodnikach i przechodzić przez jezdnię. Bardzo często bawimy się na makiecie z miastem, gdzie podczas zabaw uczymy się poruszania się autami po skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych. Dzięki codziennym spacerom wiemy, na których przejściach jest sygnalizator świetlny i jak przechodzić przez ulicę. Nie zabrakło również zabaw animacyjnych z piosenką „112 numer alarmowy”. Poznaliśmy też zalety hulajnogi i próbowaliśmy na niej jeździć.

Z nadejściem jesieni wybraliśmy się na wycieczkę w poszukiwaniu jesieni i obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie. Dzięki wspólnym zbiorom darów jesieni mogliśmy bawić się materiałem przyrodniczym. Próbowaliśmy swoich aktorskich talentów w inscenizacja wiersza „Grzybobranie” Doroty Gellner. W ostatnim tygodniu września tradycyjnie w naszym przedszkolu witamy nowych przedszkolaków. Tomek i Julek założyli nasze słoneczne koszulki i powitani zostali przez Panią dyrektor i wszystkie dzieci gromkimi brawami. Nie zabrakło zabaw przy muzyce oraz zabaw ruchowych na sali gimnastycznej.

Codziennie chodziliśmy na spacery i bawiliśmy się na przedszkolnym placu zabaw z dziećmi z naszego przedszkola. Uczestniczyliśmy w audycji muzycznej „Czarodziejka Symfonia” i spektaklu teatralnym „Akademia Przedszkolaka”.

Uczymy dzieci programować

karta

zdrowe odżywianie

programy linki

facebook