WYDARZENIA W GRUPIE VI W MIESIĄCU LISTOPADZIE 2017r.

W miesiącu listopadzie w naszej grupie bawiliśmy się podczas zabaw rytmiczno – słownych przy jesiennych piosenkach, śpiewaliśmy z wykorzystaniem systemu wspierającego, poznaliśmy melodie z różnych regionów. Nasze muzyczne wędrówki przyniosły nam wiele radości. Poznaliśmy nowe litery i liczby. Podczas zabaw matematycznych porównywaliśmy wielkości, kształty, liczebność zbiorów, poznawaliśmy kolory. Zapoznaliśmy się z systemem „Kodeksu Dobrego Przedszkolaka”. Rozwijaliśmy umiejętności odpowiadania na pytania z wykorzystaniem wiersza „Co to jest Polska” i na podstawie zdjęć przedstawiających charakterystyczne miejsca w Polsce, poznaliśmy symbole narodowe (godło, hymn, flaga), mapę Polski i próbowaliśmy określić położenie miasta Świdnicy na mapie, wspólnie przygotowywaliśmy się do Festiwalu Matematycznego, bawiliśmy się w targ liter, poznaliśmy las i jego mieszkańców. A co jeszcze robiliśmy w tym miesiącu, przeczytajcie sami:

17.11.2017 r. – zabawy plastyczne z gr. III wyklejanie bibułą kształtu cyfr i zabawy w „Kodowanie na dywanie”.

23.11.2017 r. – Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy.

24.11.2017 r. – Wycieczka z grupą IV do Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych na Maraton bajek: wspólne oglądanie bajki pt. „Sekretne życie zwierząt domowych”.

28.11.2017 r.- Wycieczka do sklepu z lampami - sklep Leroy Merlin – poznawanie kształtów, wielkości i typów lamp, stosowanie w praktyce zasad bezpiecznego zachowania i przypomnienie zasad ruchu drogowego.

30.11.2017 r. – udział w Festiwalu Matematycznym: „Matematyka w wierszu i w piosence”: prezentacja – ilustrowanie ruchem piosenki „Marsz” i inscenizacja wiersza pt. „Pajacyk geometryczny” przed przedszkolną publicznością.

 


WYDARZENIA W GRUPIE VI W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU 2017r.

W miesiącu październiku w naszej grupie VI poznawaliśmy litery i liczby, bawiliśmy się z dziećmi z grupy integracyjnej III podczas zabaw swobodnych w kącikach zainteresowań, rozpoczęliśmy zajęcia raz w tygodniu z grupą IV w ramach programu „Mali Wspaniali”, a także bawiliśmy się na Sali gimnastycznej z wykorzystaniem różnych urządzeń. Poznawaliśmy zasady i reguły gier planszowych z fabułą, tworzyliśmy plany dnia, listy zakupów w oparciu o tablice kontekstowe (ilustracje, piktogramy, nazwy do czytania globalnego). Wykonaliśmy teatrzyk owocowo – warzywny i wspólnie odgrywaliśmy role, poznawaliśmy instrumenty muzyczne, dowiedzieliśmy się skąd się bierze muzyka. A co jeszcze się wydarzyło w naszej grupie zobaczcie sami:

02.10.2017r. - „Wycieczka do warzywniaka”: obserwowanie pracy sprzedawcy, próby warzenia i klasyfikowania warzyw i owoców według kształtu, koloru, wielkości i przeznaczenia.

03.10.2017r. - „Jesień w mieście - zajęcia plastyczne z dziećmi z Grupą III”: wykonanie pracy metodą Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej.

04.10.2017r. – Wycieczka do auli I LO na przedstawienie pt. „Kuba i Buba”.

05.10.2017r. – „Dary jesieni na talerzu” – poznawanie zasad przygotowania zdrowych kanapek z warzyw (krojenie warzyw i dekorowanie nimi kanapek) i wspólne próbowanie witaminowych kanapek.

06.10.2017r. – Przygotowanie prac plastycznych na jesienną wystawę: „Matematyczny wernisaż jesienny” - prace z kółek i kwadratów.

12.10.2017r. – zajęcia otwarte z mamą Marcela B.: słuchanie bajek czytanych przez mamę i wspólne tworzenie ilustracji do księgi bajek.

13.10.2017r. – udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej i występ taneczny „Dżentelmeni”.

17.10.2017r. – Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy: rozwijanie zainteresowań czytelniczych podczas wspólnego czytania i oglądania bajek.

20.10.2017r. – Zabawy badawcze z powietrzem „Samoloty” według Programu własnego: obserwowanie zachowania się ciał w powietrzu (opadanie i unoszenie). Poznawanie pojęć „lekki - ciężki” w odniesieniu do przedmiotów – wspólne eksperymentowanie. Wdrażanie do opisywania wykonywanych czynności podczas nauki składania z różnego rodzaju papieru samolotów.

20.10.2017r. – Zabawy plastyczne z grupą III: malowanie pędzlem z rolki papieru toaletowego konturu jabłka.

20.10.2017r. – przygotowanie prac plastycznych na konkurs miejski pt. „Góry – moja pasja.”

23.10.2017r. – Wycieczka do Śok na przedstawienie teatralne pt. „Pinokio”.

 


 

WYDARZENIA W GRUPIE VI W MIESIĄCU WRZEŚNIU 2017 r.

W miesiącu wrześniu w naszej grupie przeżyliśmy wiele radosnych chwil. Poznaliśmy nowego kolegę, zwiedzaliśmy Świdnicę i okolicę, bawiliśmy się wesoło i kolorowo, wspólnie z dziećmi z grup integracyjnych powitaliśmy jesień i nowych przedszkolaków. A co jeszcze się wydarzyło w naszej grupie zobaczcie sami:

07.09.2017r. - „Matematyczne popołudnie”: zabawy z kołem, wskazywanie przedmiotów o kształcie koła, śpiewanie piosenek z pomocą symboli graficznych.

08.09.2017r. - „Plastyczne popołudnie”: zabawy masą solną, próby tworzenia kształtów, wycinanie za pomocą foremek wizytówki imienia.

12.09.2017r. - „Zabawy badawcze”: czarodziejski piasek zamknięty w akwarium – poznawanie kolorów przyrody podczas malowania piasku bibułą zamoczoną w wodzie i przygotowanie ze szklanych pojemników akwarium z rybkami.

13.09.2017r. - „Muzyczne obrazy”: malowanie farbami przy muzyce „Cztery pory roku”. Utrwalanie kolorów podstawowych i pochodnych.

13.09.2017r. - „Morze z piłkami”: poznawanie zasad bezpiecznej zabawy w basenie z kulkami na Sali gimnastycznej. Segregowanie piłek według kolorów podstawowych.

14.09.2017r. - „Kolorowe domki”: ćwiczenia z elementami rzucania do celu (szarfy + woreczki), przemieszczanie się w pozycjach niskich i poziomych, naśladowanie prostych wzorów ruchowych.

14.09.2017r. - „Matematyczne popołudnie”: układanie mozaiki, rozpoznawanie kształtów i kolorów.

18.09.2017r. - „Wycieczka do parku”: krótkie wprowadzenie z wykorzystaniem tablicy kontekstowej. Zbieranie darów jesieni, przeliczanie ich, tworzenie zbiorów wg. Podanego kryterium, liczenie drzew, mierzenie ich obwodu.

19.09.2017r. - „Jesienne zabawy przy muzyce z chustą Klanzy”: zabawy z bibułą i gazetami. „Jesienne drzewa” - zabawy plastyczne z wykorzystaniem liści, papieru, folii, sznurka – rozwijanie ekspresji. Zapoznanie dzieci z rolą drzew w życiu człowieka i zwierząt.

20.09.2017r. - „Poznanie pracy drwala i stolarza”: obserwowanie przecinania listewki, podejmowanie prób szlifowania kawałka drewna papierem ściernym, wbijanie gwoździ i wkręcanie śrub. Naprawianie skrzynki drewnianej poprzez sklejanie.

20.09.2017r. - „Zabawy ruchowe na Sali gimnastycznej, tworzenie toru przeszkód”.

21.09.2017r. - „Zapoznanie z wagą”: ważenie przyniesionych jesiennych darów, odczytywanie ze skali wskazań wagi.

22.09.2017r. – „Zabawy badawcze według programu własnego”: odróżniamy dźwięki instrumentów, Telefon sznurkowy, Która budowla się przewróci, co jest w tym woreczku – wdrażanie do opisywania wykonywanych czynności.

26.09.2017r. - „Wycieczka na przejście dla pieszych - jak się zachowywać, by było bezpiecznie w drodze do przedszkola?”: poznanie zasad ruchu drogowego obserwacje ukierunkowane połączone z czynnym uczeniem poruszanie się po chodniku, przechodzenie przez jezdnię, zachowania bezpieczeństwa w przypadku drogi, po której poruszają się pojazdy, reagowanie na światła.

29.09.2017r. - „Gra Ruch uliczny - bezpieczna droga do przedszkola”: wspólne tworzenie makiety gry planszowej (collage).

 

Karta Dużej Rodziny

Zdrowe odżywianie

Programy i linki

Do góry strony