header

Wrzesień 2019

06.09.19- Byliśmy na spacerze, gdzie uczyliśmy się bezpiecznego przechodzenia i reagowania na sygnalizację świetlną.

16.09.19- Poszliśmy do parku poobserwować jak wygląda on jesienią. Zbieraliśmy kasztany, żołędzie, korę, patyki i liście, z których potem zrobiliśmy piękne prace plastyczne, uczyliśmy się liczyć na konkretach, segregowaliśmy je, kalkowaliśmy liście. Przy okazji uczyliśmy się właściwego zachowania w miejscach publicznych.

23.09.19- oglądaliśmy przedstawienie z okazji Powitania Jesieni i przywitaliśmy naszych najmłodszych kolegów i koleżanki.

 

Październik 2019

16.10.19- mieliśmy wycieczkę na ogródki działkowe, gdzie mogliśmy  zaobserwować jak zmienia się przyroda jesienią, przyglądaliśmy się też pracy działkowiczów. Mieliśmy okazję spróbować jesiennych owoców.

21.10.19- poszliśmy na halę targową, gdzie osobiście kupowaliśmy warzywa, z których potem zrobiliśmy postacie i wykorzystaliśmy je do teatrzyku o warzywach. Uczyliśmy się właściwego zachowania w miejscach publicznych.

23.10.19- odwiedziliśmy bibliotekę, gdzie mogliśmy pooglądać książeczki i posłuchać, jak pani nam czyta ciekawą bajeczkę. Uczyliśmy się właściwego zachowania w miejscach publicznych.

 

Listopad 2019

06.11.19- pojechaliśmy autobusem na wycieczkę do Rynku, żeby przypomnieć sobie, jak piękna jest świdnicka starówka, przejść jej ulicami, wyszukać ciekawe rzeźby. Przy okazji uczyliśmy się właściwego zachowania w środkach komunikacji miejskiej i w miejscach publicznych.

  Poznawaliśmy więc nasza małą ojczyznę, ale nie zapomnieliśmy też o zapoznaniu się z symbolami narodowymi- wykonaliśmy orzełka z materiałów wtórnych, wykorzystaliśmy też ścinki kolorowego papieru, z których wykonaliśmy małe i duże flagi.

18.11.19- odwiedziliśmy nasz mały świdnicki lasek, znany jako "Strzelnica". Zaobserwowaliśmy jak wiele drzew i krzewów rośnie w takich miejscach. Szukaliśmy zwierzątek, które na ogół mieszkają w takich miejscach. Uczyliśmy się, że w takich miejscach należy zachowywać się cicho i że należy przebywać blisko osoby dorosłej.

 Grudzień 2019

W pierwszym tygodniu ubieraliśmy choinkę i robiliśmy ekologiczne zabawi na choinkę (renifery, bombki oraz choinkę z rolek po papierze toaletowym).

04.12.19- obchodziliśmy urodziny Antka.

05.12.19- braliśmy udział w audycji muzycznej "Choinka muzyka obsypana".

06.12.19- spotkaliśmy się z Mikołajem.

09.12.19- wspólnie z kolegami z  III grupy wyruszyliśmy do parku, żeby zawiesić przygotowane przez nas karmniki wykonane z plastykowych butelek.

16.12.19- pojechaliśmy na wycieczkę do świdnickiego Rynku, żeby zobaczyć bożonarodzeniową szopkę oraz jarmark  świąteczny.

18.12.19- mieliśmy przyjemność oglądnąć jasełka przygotowane przez najstarszych przedszkolaków.

Z okazji świąt przygotowaliśmy dla naszych najbliższych choinkowy obrazek raz ekologiczną choinkę wykonaną z resztek tektury.

 

Uczymy dzieci programować

karta

zdrowe odżywianie

programy linki

facebook