header

WRZESIEŃ 2019r.

To już IV grupa!!!!
Nowy rok szkolny zaczęliśmy pełną parą. W tym roku mamy dwa główne zadania:
1. Ekologia – kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska, zaznajamianie z zagrożeniami i kształtowanie poczucia współodpowiedzialności za stan przyrody.
2. Bajka – narzędzie wychowawcze w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.
Dlatego też stworzyliśmy Kodeks Małego Ekologa i podpisaliśmy go poprzez odbicie swojej dłoni.
18 września wybraliśmy się na duże skrzyżowanie, aby poćwiczyć i utrwalić sobie wszystkie wiadomości dotyczące właściwego i bezpiecznego poruszania się na pasach.
23 września dzieci z grupy III zaprezentowały nam przedstawienie pt. „Ekologiczne powitanie jesieni” oraz przywitanie maluszków z grupy I.
25 września odwiedził nas Teatr Igraszka z przedstawieniem pt. „Abecadło przedszkolaka”.
27 września przed naszą salą zawisły „Jesienne żyrandole”, które zostały wykonane z surowców wtórnych.
30 września dzieci obejrzały zdjęcia najpiękniejszych miejsc na świecie raz dowiedziały się czego nie wolno robić w parkach krajobrazowych. Dziewczynki przygotowały dla chłopców piękne laurki, które wykonały ze spodów butelek plastikowych.

 PAŹDZIERNIK 2019r.

Październik rozpoczęliśmy od "Spotkania z Bajką", kiedy to dziadek Weroniki odwiedził nas, aby przeczytać ulubioną książeczkę kochanej wnuczki.
2 października przyszła w odwiedziny mama Oliviera. Również przeczytała ulubioną książeczkę swojego syna oraz pokazała nam na czym polega jej praca (jest wizażystką :).
7 października w przedszkolu odbyły się zdjęcia grupowe oraz indywidualne.
14 października, w Dniu Nauczyciela, spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie każda grupa zaprezentowała piosenkę lub układ taneczny przed wszystkimi pracownikami przedszkola. Starszaki rozdały naszykowane muchomorki, a Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia.
15 października udaliśmy się do I LO w Świdnicy, gdzie mogliśmy oglądać spektakl teatralny pt. "Shrek".
16 października był długo oczekiwanym dniem, ponieważ znowu mogliśmy pojechać do naszego zaprzyjaźnionego leśniczego - Pana Bartka. Wspólnie z III grupą eksplorowaliśmy las w Bogdanowie; poznaliśmy młodnik, uprawę i szkółkę leśną. Odwiedziliśmy ambonę i rzekę Strzegomkę, gdzie bobry robią tamę. Zostawiliśmy dary jesieni w paśniku i poszliśmy na zasłużoną kiełbaskę z ogniska, którą naszykowały nam nasze panie woźne oraz żona leśniczego - Pani Agnieszka.
18 października pojechaliśmy do sklepu ze zdrową żywnością. Już wiemy, że nie tylko słodycze są słodkie.
25 października dopisała nam przepiękna pogoda. W tym dniu wybraliśmy się na Piknik Sportowy w ramach programu "Mali Wspaniali" do Szkoły Podstawowej nr 2. Czekały tam na nas ciekawe konkurencje, które pozwoliły spędzić miło przedpołudnie. Zostaliśmy poczęstowani soczystymi jabłuszkami, a także soczkami owocowymi.
30 października Pani Ela przeprowadziła zajęcia otwarte dla rodziców - "Szanujmy drzewa". Dowiedzieliśmy się co nam dają drzewa, czego nie lubią. Bawiliśmy się w "Dzięcioły", "Kasztanki", tworzyliśmy lawinę błotną. Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną z użyciem surowców wtórnych.
Cały miesiąc ćwiczymy role do naszego występu, który odbędzie się 7 listopada. Podobno odwiedzi nas gość specjalny, ale o tym napiszemy w listopadzie :)

 LISTOPAD 2019r.

2 listopada pojawiła się u nas nowa biblioteczka w szatni. Tym samym nasze przedszkole rozpoczęło akcję "Książka za książkę". W ramach tej akcji można przynieść do przedszkola swoją książkę, którą już przeczytaliśmy i wymienić ją na książkę z biblioteczki. Do akcji oprócz dzieci mogą również przyłączyć się dorośli.

4 listopada udaliśmy się do Biblioteki Miejskiej na zajęcia z książką. Tematem przewodnim był CIEŃ. Dzieci mogły posłuchać opowiadania Rafała Lasoty pt. "Roześmiane cienie", a następnie ułożyły wspólnie wielki czarny cień. Było również memo z cieniami zwierząt. Jednak największą atrakcją był przejazd windą. Pani Ania zabrała dzieci do piwnicy, gdzie czekały duchy, miłe pająki oraz teatrzyk cieni.

5 listopada obchodziliśmy w grupie Dzień Postaci z Bajek. Każdy przyniósł ze sobą swoją ulubioną książeczkę i rozpoczęliśmy wspólne czytanie oraz zabawy.

7 listopada był bardzo ważną datą dla naszej grupy, ponieważ po pierwsze odwiedziła nas Pani Prezydent - Beata Moskal-Słaniewska oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Pan Tadeusz Niedzielski. Po drugie w tym dniu obchodziliśmy 101. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, a po trzecie przygotowaliśmy z tej okazji występ pt. "Kocham Cię Polsko!".

15 listopada odwiedził nas Teatr IGRASZKA z przedstawieniem "Bajka o rybaku i złotej rybce".

18-22 listopad był czasem, kiedy obchodziliśmy Tydzień Edukacji Globalnej. Nasza grupa od początku roku zaznajamia się z tematami edukacji globalnej. Czytamy książeczki, poznajemy świat i jego problemy na ciekawych matach, bawimy się piłką-globusem, tworzymy prace.

19 listopada odwiedził nas superbohater BŁYSZCZAK, który nie pozwala nam zapomnieć o segregacji śmieci.

22 listopada przygotowaliśmy zdrowe kanapki.

26 listopada odwiedziła nas mama Mikołaja, aby w ramach "Spotkania z Bajką" przeczytać bajkę pt. "Niestraszny Strach na wróble".

 GRUDZIEŃ 2019r.

Grudzień rozpoczęliśmy na słodko, ponieważ udaliśmy się do CinemaFun na wspólne piernikowanie i ozdabianie naszych wypieków. (4 grudnia)

5 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu audycja muzyczna.

6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj! Odbyła się również uroczystość przedszkolna zorganizowana przez III grupę specjalnie na tą okazję. Mikołaj pojawił się z całą górą prezentów. Odwiedził każdą grupę i porozmawiał ze wszystkimi. U nas zatańczył nawet nowoczesnego krakowiaka, czym rozbawił wszystkich. Wykonaliśmy również szopkę bożonarodzeniową na konkurs z ekologicznych elementów: kora, rolki po papierze toaletowym, mech.

10 grudnia w ramach „Spotkania z bajką” odwiedziła nas babcia Hani i Patryka.

12 grudnia mieliśmy niezwykłe zajęcia z mamą naszej Kasi, która jest lekarką i zabrała nas w świat zarazków i bakterii. Zabaw nie było końca, ale również nie było to nasze jedyna spotkanie :) Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

18 grudnia, to ważna data dla naszej grupy, ponieważ wystawiliśmy dla wszystkich dzieci przedstawienie pt. „Nasza szopka”. Wyszło wspaniale. Rodzice będą mieli okazję zobaczyć nasze przedstawienie na deskach teatru świdnickiego już w styczniu. Gorąco wszystkich zapraszamy.

19 grudnia odwiedzili nasze przedszkole przedstawiciele z Zakładu Oczyszczania Miasta, aby pokazać wszystkim, jak dbać o czystość naszej planety. Miesiąc grudzień został poświęcony na wykonanie ekologicznych ozdób na choinkę. Wszak nasza choinka była sztuczna, ale dzieci codziennie zachwycały wszystkich własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Kiedy choinka pękała od nadmiaru ozdób, kolejna w szatni czekała na przyozdobienie. Jesteśmy pełni podziwu dla kreatywności dzieci i ich rodziców.

A w Nowym 2020 Roku chcielibyśmy Państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia i wytrwałości w spełnianiu swoich pragnień.

Uczymy dzieci programować

karta

zdrowe odżywianie

programy linki

facebook