header

MARZEC

7.03 odbyła się audycja muzyczna. Przyjechała do nas Pani Sylwia, która jest tancerką i choreografką ludową. Opowiadała o tańcach ludowych, pokazała nam piękny stój lubelski, śpiewała ludowe piosenki o wiośnie i Świętach Wielkanocnych. Opowiadała nam też o zwyczajach ludowych związanych z pożegnaniem zimy i witaniem wiosny oraz Świętami Wielkiej Nocy.

 LUTY

11.02 poszliśmy do Szkoły Podstawowej nr 4 na Dni Otwarte. Zwiedzaliśmy szkołę, do której będziemy chodzić. Były też zabawy i gry sportowe. Bardzo nam się podobało.

15.02 gościliśmy w przedszkolu nasze babcie i dziadków dla których wystąpiliśmy z przedstawieniem o zimie. 

19.02 poszliśmy do Świdnickiego Ośrodka Kultury i braliśmy udział w warsztatach tanecznych, które prowadziła dla nas Pani Anna Trzeciak.

20.02 udaliśmy się do pięknej sali teatralnej I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Pionierów Ziemii Świdnickiej na przedstawienie pt. ,,

27.02 wzięliśmy udział w Przedszkolnym Przeglądzie wierszy i przedstawiliśmy naszą ,,Bajkę o chatce i jej mieszkańcach”

28.02 przyjechał do nas pan z przedstawieniem ,,Kukuryku show”, który grał na perkusji i różnych instrumentach perkusyjnych.

STYCZEŃ

 

10.01 wzięliśmy udział w Przeglądzie Zespołów Kolędniczych organizowanym co roku przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Nasz kolega Leon dostał wyróżnienie z a rolę dziadka – lektora. Gratulujemy!

 GRUDZIEŃ

5.12 poszliśmy do teatru na przedstawienie z okazji Mikołaja. Było piękne przedstawienie o zasadach zdrowego odżywiania a potem super zabawy na scenie.

6.12. Na ten dzień czekaliśmy cały rok! W końcu przyszedł do nas Mikołaj. Zaprezentowaliśmy dla niego taniec bałwanków a potem dostaliśmy wspaniałe prezenty.

8.12 odwiedziła nas pani dentystka i pani higienistka z przychodni stomatologicznej. Rozmawialiśmy jak dbać o higienę jamy ustnej, co jeść a czego unikać, żeby ząbki były zdrowe a potem uczyliśmy się jak dokładnie należy myć zęby i dlaczego to takie ważne.

13.12 poszliśmy na warsztaty teatralne do Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Słobódzkiego. Tam poznaliśmy różne ciekawe zabawy a także zobaczyliśmy jak wygląda pracownia teatralna i charakteryzatornia.

19.12 wystąpiliśmy w przedszkolu z naszym przedstawianie jasełkowym a potem, po południu przyszli do przedszkola nasi rodzice i dziadkowie i też oglądali nasze jasełka.

 LISTOPAD

8.11 zaprezentowaliśmy rodzicom uroczysty program przygotowany program z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

12.11 zaprezentowaliśmy naszym kolegom z przedszkola uroczysty program z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę., podczas którego wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski punktualnie o godzinie 11.11.

21.11 odwiedził nas w przedszkolu Pan Błyszczak, który w formie ciekawych zabaw uczy nas jak dbać o środowisko i jak segregować śmieci.

22.11 spotkaliśmy się z policjantami z Komendy Policji w Świdnicy, którzy rozmawiali z nami o bezpieczeństwie i o pracy policjanta.

29.11 odwiedził nas w przedszkolu pan kolejarz. Opowiadał o pracy kolejarza, pociągach i zasadach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

PAŹDZIERNIK 

4.10 poszliśmy do sali widowiskowej I LO w Świdnicy na przedstawienie ,,Detektyw Pozytywka”

19.10 odwiedziły nas panie z ogródków działkowych – pani Jadzia i pani Bożenka, które robiły z nami pyszną sałatkę owocową z owoców przyniesionych z działki.

30.10 pojechaliśmy z grupą III na wycieczkę do lasu w Bogdaniowie. Spotkaliśmy się tam z panem leśniczym, który oprowadził nas po lesie i pokazał nam rożne sposoby dokarmiania zwierząt leśnych, zobaczyliśmy też tamy, które robią bobry, paśniki i lizaki dla zwierzą oraz szkółkę młodych drzewek. Na koniec zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla.

 WRZESIEŃ

17.09 dzieci wybrały się na skrzyżowanie. Przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po chodniku.

19.09. wybraliśmy się na działkę babci Tomka i Martynki. Oglądaliśmy zbiory warzyw i owoców, bawiliśmy się na świeżym powietrzu a na koniec zjedliśmy drugie śniadanie.

21.09 W tym dniu braliśmy udział w inauguracji nowego stadionu w Świdnicy. Był przemarsz wszystkich świdnickich przedszkolaków a potem uroczyste otwarcie stadionu przez Panią prezydent Świdnicy.

 

 

Uczymy dzieci programować

karta

zdrowe odżywianie

programy linki

facebook