header

WRZESIEŃ 2019r.

To już IV grupa!!!!
Nowy rok szkolny zaczęliśmy pełną parą. W tym roku mamy dwa główne zadania:
1. Ekologia – kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska, zaznajamianie z zagrożeniami i kształtowanie poczucia współodpowiedzialności za stan przyrody.
2. Bajka – narzędzie wychowawcze w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.
Dlatego też stworzyliśmy Kodeks Małego Ekologa i podpisaliśmy go poprzez odbicie swojej dłoni.
18 września wybraliśmy się na duże skrzyżowanie, aby poćwiczyć i utrwalić sobie wszystkie wiadomości dotyczące właściwego i bezpiecznego poruszania się na pasach.
23 września dzieci z grupy III zaprezentowały nam przedstawienie pt. „Ekologiczne powitanie jesieni” oraz przywitanie maluszków z grupy I.
25 września odwiedził nas Teatr Igraszka z przedstawieniem pt. „Abecadło przedszkolaka”.
27 września przed naszą salą zawisły „Jesienne żyrandole”, które zostały wykonane z surowców wtórnych.
30 września dzieci obejrzały zdjęcia najpiękniejszych miejsc na świecie raz dowiedziały się czego nie wolno robić w parkach krajobrazowych. Dziewczynki przygotowały dla chłopców piękne laurki, które wykonały ze spodów butelek plastikowych.

 PAŹDZIERNIK 2019r.

Październik rozpoczęliśmy od "Spotkania z Bajką", kiedy to dziadek Weroniki odwiedził nas, aby przeczytać ulubioną książeczkę kochanej wnuczki.
2 października przyszła w odwiedziny mama Oliviera. Również przeczytała ulubioną książeczkę swojego syna oraz pokazała nam na czym polega jej praca (jest wizażystką :).
7 października w przedszkolu odbyły się zdjęcia grupowe oraz indywidualne.
14 października, w Dniu Nauczyciela, spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie każda grupa zaprezentowała piosenkę lub układ taneczny przed wszystkimi pracownikami przedszkola. Starszaki rozdały naszykowane muchomorki, a Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia.
15 października udaliśmy się do I LO w Świdnicy, gdzie mogliśmy oglądać spektakl teatralny pt. "Shrek".
16 października był długo oczekiwanym dniem, ponieważ znowu mogliśmy pojechać do naszego zaprzyjaźnionego leśniczego - Pana Bartka. Wspólnie z III grupą eksplorowaliśmy las w Bogdanowie; poznaliśmy młodnik, uprawę i szkółkę leśną. Odwiedziliśmy ambonę i rzekę Strzegomkę, gdzie bobry robią tamę. Zostawiliśmy dary jesieni w paśniku i poszliśmy na zasłużoną kiełbaskę z ogniska, którą naszykowały nam nasze panie woźne oraz żona leśniczego - Pani Agnieszka.
18 października pojechaliśmy do sklepu ze zdrową żywnością. Już wiemy, że nie tylko słodycze są słodkie.
25 października dopisała nam przepiękna pogoda. W tym dniu wybraliśmy się na Piknik Sportowy w ramach programu "Mali Wspaniali" do Szkoły Podstawowej nr 2. Czekały tam na nas ciekawe konkurencje, które pozwoliły spędzić miło przedpołudnie. Zostaliśmy poczęstowani soczystymi jabłuszkami, a także soczkami owocowymi.
30 października Pani Ela przeprowadziła zajęcia otwarte dla rodziców - "Szanujmy drzewa". Dowiedzieliśmy się co nam dają drzewa, czego nie lubią. Bawiliśmy się w "Dzięcioły", "Kasztanki", tworzyliśmy lawinę błotną. Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną z użyciem surowców wtórnych.
Cały miesiąc ćwiczymy role do naszego występu, który odbędzie się 7 listopada. Podobno odwiedzi nas gość specjalny, ale o tym napiszemy w listopadzie :)

 LISTOPAD 2019r.

2 listopada pojawiła się u nas nowa biblioteczka w szatni. Tym samym nasze przedszkole rozpoczęło akcję "Książka za książkę". W ramach tej akcji można przynieść do przedszkola swoją książkę, którą już przeczytaliśmy i wymienić ją na książkę z biblioteczki. Do akcji oprócz dzieci mogą również przyłączyć się dorośli.

4 listopada udaliśmy się do Biblioteki Miejskiej na zajęcia z książką. Tematem przewodnim był CIEŃ. Dzieci mogły posłuchać opowiadania Rafała Lasoty pt. "Roześmiane cienie", a następnie ułożyły wspólnie wielki czarny cień. Było również memo z cieniami zwierząt. Jednak największą atrakcją był przejazd windą. Pani Ania zabrała dzieci do piwnicy, gdzie czekały duchy, miłe pająki oraz teatrzyk cieni.

5 listopada obchodziliśmy w grupie Dzień Postaci z Bajek. Każdy przyniósł ze sobą swoją ulubioną książeczkę i rozpoczęliśmy wspólne czytanie oraz zabawy.

7 listopada był bardzo ważną datą dla naszej grupy, ponieważ po pierwsze odwiedziła nas Pani Prezydent - Beata Moskal-Słaniewska oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Pan Tadeusz Niedzielski. Po drugie w tym dniu obchodziliśmy 101. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, a po trzecie przygotowaliśmy z tej okazji występ pt. "Kocham Cię Polsko!".

15 listopada odwiedził nas Teatr IGRASZKA z przedstawieniem "Bajka o rybaku i złotej rybce".

18-22 listopad był czasem, kiedy obchodziliśmy Tydzień Edukacji Globalnej. Nasza grupa od początku roku zaznajamia się z tematami edukacji globalnej. Czytamy książeczki, poznajemy świat i jego problemy na ciekawych matach, bawimy się piłką-globusem, tworzymy prace.

19 listopada odwiedził nas superbohater BŁYSZCZAK, który nie pozwala nam zapomnieć o segregacji śmieci.

22 listopada przygotowaliśmy zdrowe kanapki.

26 listopada odwiedziła nas mama Mikołaja, aby w ramach "Spotkania z Bajką" przeczytać bajkę pt. "Niestraszny Strach na wróble".

Uczymy dzieci programować

karta

zdrowe odżywianie

programy linki

facebook