WRZESIEŃ 2017 R.


- Po wakacjach dzieci z ochotą przyszły do przedszkola. Powitały nowego kolegę Marcela. Dzieciom podoba się nowa sala. Są inne zabawki i kąciki zabaw.
- Była ładna pogoda i wybraliśmy się na wycieczkę na pobliskie rondo i skrzyżowanie. Dzieci obserwowały ruch uliczny. Rozpoznawały i nazywały znaki drogowe. Bezpiecznie przechodziły po pasach na zielonym świetle. Później z różnych pudełek i kolorowego papieru wykonywały pojazdy i budynki, w celu stworzenia fragmentu miasta.
- Spacerowaliśmy po okolicy i obserwowaliśmy zmiany w przyrodzie. Dzieci przyniosły do przedszkola kasztany, kolorowe liście i jarzębinę.
- W celu rozbudzenia w dzieciach zainteresowań matematyką dzieci z panią wykonały grę matematyczną.
- Przez szereg dni dzieci wykonywały prace plastyczne z elementami matematyki (figury matematyczne), które wyeksponowane będą w naszym przedszkolu.
- Dzieci lubią „Edukację przez ruch” wg D. Dziamskiej. Tym razem panie przygotowały dzieciom do wykonania pracę plastyczną pt. „Bal rybek”. Dzieci w dwóch grupach rysowały pastelami na szarych arkuszach papieru fale. Następnie z kolorowych kółek składały rybki, które później naklejały na powstałych ze wspólnego rysowania zbiornikach wodnych.
Karta Dużej Rodziny

Zdrowe odżywianie

Programy i linki

Do góry strony