GRUDZIEŃ 2018r.

Grudzień rozpoczęliśmy od wycieczki do Świdnickiego Ośrodka Kultury, gdzie wzięliśmy udział w spektaklu teatralnym pt. "Filip w krainie zdrowa" (4 grudnia).

5 grudnia nasza grupa wybrała się do do Urzędu Miasta, aby udekorować choinkę ozdobami wykonanymi przez wszystkie dzieci z przedszkola. Dzieciom udało się porozmawiać z panią Prezydent, która obiecała odwiedzić nasze przedszkole na wiosnę.

6 grudnia przybył do naszego przedszkola święty Mikołaj, dla którego każda grupa przygotowała piękny taniec. Nasze dzieci zatańczyły taniec reniferków. Oprócz tego w sali dzieci zaśpiewały piosenkę pt. "Mikołaj" i otrzymały wspaniałe prezenty, którymi od razu zaczęły się bawić.

10 grudnia odbyło się przedstawienie pt. "W poszukiwaniu świątecznej gwiazdki".

Wykonaliśmy również kartki świąteczne dla podopiecznych z hospicjum objazdowego w Świdnicy.

14 grudnia zaprosiliśmy do przedszkola babcie, aby wspólnie upiec świąteczne ciasteczka. Były przepyszne!

19 grudnia dzieci z grupy IV wystawiały jasełka, na które wszyscy dostali zaproszenie. Odbyło się równie świąteczne kolędowanie  wraz z podopiecznymi z DSP.

20 grudnia wybraliśmy się na pocztę, aby wysłać własnoręcznie wykonane kartki świąteczne swoim bliskim. W tym dniu pan Rafał podsumował pierwsze półrocze programu "Mali wspaniali" i wręczył dzieciom dyplomy z medalami.

W grudniu wykonywane były zdjęcia, na które czekamy z niecierpliwością.

 

 

 

LISTOPAD 2018r.

W listopadzie odwiedziło nas wielu gości. Było ciekawie i z niecierpliwością czekamy na grudzień :) Jednak pochwalmy się listopadem:

- 8 listopada wzięliśmy udział w przestawieniu teatralnym pt. "Czarodziejski ksylofon";

- 9 listopada dzieci z grupy IV przygotowały występ z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości;

- 15 listopada odwiedziła nas Filharmonia Sudecka, w której wszystkie dzieci wzięły udział;

- 16 listopada dzięki uprzejmości dziadka Oliviera mogliśmy poznać pracę krawca, a co się z tym wiąże, odwiedzić zakład krawiecki oraz zapoznać się z wyglądem maszyn do szycia, szpulkami z kolorowymi nićmi, manekinem itp.;

- 21 listopada odwiedził nas super bohater "Błyszczak", który pokazał jak dbać o naszą planetę, jak segregować śmieci oraz wykonać samolot z surowców wtórnych;

- 22 listopada odbyło się spotkanie z policjantami, którzy opowiedzieli o swojej pracy;

-  26 listopada odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami na sali gimnastycznej z panią Moniką, natomiast 28 listopada kolejne zajęcia dla rodziców przygotowała pani Kamila;

- ostatnim zaproszonym gościem w listopadzie był pan kolejarz, który opowiadał o swojej pracy oraz podarował każdemu dziecku książeczkę-kolorowankę.

 

PAŹDZIERNIK 2018r.

W październiku dużo się u nas działo. Rozpoczęły się cykliczne zajęcia ogólnorozwojowe z programu "Mali Wspaniali". Nasz woźny, pan Zenon udostępnił swoją działkę, do prowadzenia obserwacji w różnych porach roku.

Odbyło się kilka wycieczek. Pierwsza do I Liceum Ogólnokształcącego na przedstawienie pt. "Detektyw Pozytywka". Nasze dzieci wzięły też udział w konkursie plastycznym "Angielski w podróży". Z tym wydarzeniem wiąże się również kolejna wycieczka do Klubu Bolko, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez organizatorów konkursu jak i świdnickiego himalaistę pana Piotra Snopczyńskiego. Nasza koleżanka Kasia otrzymała nagrodę specjalną w postaci miesięcznego kursu z języka angielskiego :) Gratulujemy Kasiu!

Z okazji Dnia Nauczyciela grupa IV zorganizowała piękne przedstawienie, a nasze dzieci złożyły całej kadrze przedszkola piękne życzenia.

Odbyła się również próbna ewakuacja w razie pożaru. Dzieci szybciutko ustawiły się i bez zbędnych komentarzy opuściły budynek przedszkola. Pamiętajmy o tym, iż takich prób nigdy za wiele.

Odbyliśmy wycieczkę na skrzyżowanie uliczne, aby przypomnieć sobie w jaki sposób przekraczać ulicę. Odwiedziliśmy sklep warzywno-owocowy utrwalając w ten sposób znajomość warzyw i owoców.

Wspaniałym zakończeniem miesiąca była wycieczka do lasu w Bogdanowie. Czekał tam na nas pan leśniczy, który oprowadził nas po lesie pokazując ciekawe miejsca. Był paśnik, przy którym wysypaliśmy przywiezione kasztany i żołędzie. Było miejsce, gdzie znajduje się sól tak bardzo potrzebna zwierzętom. Widzieliśmy rzekę, gdzie bobry budują tamę. Wyszliśmy na polanę, na której znajduje się ambona do prowadzenia obserwacji zwierząt. Na końcu tej wspaniałej wycieczki nasz panie woźne wraz z żoną pana leśniczego przygotowały dla wszystkich kiełbaskę z ogniska. Było pysznie!

 

WRZESIEŃ 2018r.

Witamy wszystkich w grupie III :)

Jesteśmy starsi o rok! W związku z tym mieliśmy kilka zmian...

- po pierwsze zmieniliśmy salę, jesteśmy już na piętrze;

- po drugie dołączyła do nas pani Ela, jako drugi wychowawca.

W pierwszym tygodniu września odwiedziła nas pani pielęgniarka, która opowiadała jak dbać o swoje zdrowie. Przypomniała wszystkim prawidłową technikę mycia rąk oraz ząbków.

Byliśmy już na wycieczce w parku, aby nazbierać dary jesieni i ozdobić nimi naszą nową salę.

Mieliśmy możliwość wzięcia udziału w uroczystym otwarciu stadionu miejskiego, podczas którego przeszliśmy po nowej nawierzchni, a następnie podziwialiśmy pokazy mażoretek z trybun.

26 września razem z grupą V wystąpiliśmy przed całym przedszkolem w przedstawieniu pt. "POWITANIE JESIENI". Przywitaliśmy również nowe dzieci, które otrzymały od nas skromne upominki. Natomiast w godzinach popołudniowych odbył się występ dla rodziców.

Dzieci spisały się na medal, pomimo tak krótkiego czasu, zdążyły opanować swoje role, piosenki oraz układy taneczne.

Uczymy dzieci programować

karta

zdrowe odżywianie

programy linki

facebook

Do góry strony