header

MAJ 2019 r.

15 maja w Urzędzie Stanu Cywilnego zostały wręczone nagrody w konkursie "Świdnica - poematy moje, mamy i taty". Z naszej grupy nagrody otrzymali: Nadia i Lilianka, Igorek oraz Kasia. Dzieciakom jeszcze raz gorąco gratulujemy i zachęcamy pozostałych do udziału w konkursach.

16 maja odbyły się w naszej grupie zajęcia pokazowe z robotyki i programowania "Akademia małego odkrywcy". Było mnóstwo zabawy, ponieważ dzieci pracowały na klockach Lego Technic.

20 maja wszyscy rodzice/opiekunowie dzieci, zostali zaproszeni do teatru, z okazji  "Święta Rodziny". Wszystkie grupy zaprezentowały swoje tańce, zaśpiewano piosenki, wyrecytowano tekst, którego dzieci uczyły się w przedszkolu. Było miło i wesoło.

21 maja pojechaliśmy do teatru na Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Naszą grupę reprezentowały Kasia i Nadia z piosenką "Dbaj o zieleń". Z dużej liczby uczestników jury wybrało 14 zwycięzców, którzy 29 maja mieli jeszcze raz zaśpiewać swój utwór, ale tym razem na Gali Piosenki Przedszkolnej. Oczywiście byliśmy pewni, że nasze dziewczynki zostaną zakwalifikowane i tak też się stało! GRATULUJEMY!

28 maja pani Ela przeprowadziła zajęcia otwarte, podczas których rodzice mieli okazję zobaczyć jak pracują dzieci na zajęciach.

30 maja obchodziliśmy Dzień Dziecka w naszym przedszkolu, dlatego też można było spotkać mnóstwo Indian i Indianek.

31 maja przebrani w szaty rycerskie udaliśmy się na plac pod Katedrę świdnicką, aby uczestniczyć w Gryfiadzie.

 

KWIECIEŃ 2019 r.

Kwiecień niestety był trudnym miesiącem zarówno dla rodziców jak i nauczycieli, jednakże kilka wydarzeń miało miejsce na początku tego miesiąca.

1 kwietnia odbył się występ ważnego dla naszej grupy przedstawienia pt. "Czerwone Kapturki".

2 kwietnia wzięliśmy udział w XV Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych "Wyobraźnia bez granic", wystawiając przedstawienie pt. "Czerwone Kapturki".

3 kwietnia wyjazd do Teatru. Oglądanie występów innych placówek przedszkolnych, biorących udział w przeglądzie.

4 kwietnia "ŻÓŁTY MARSZ NADZIEI" - wzięliśmy udział w przemarszu z Placu Grunwaldzkiego do Rynku. Przemarsz miał za zadanie zwrócić uwagę na uwrażliwienie dzieci na losy osób chorych, starszych i niepełnosprawnych.

 

MARZEC 2019 r.

Miesiąc marzec był dla naszej grupy istotny, ponieważ zaczęliśmy solidne przygotowania do PRZEGLĄDU TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH, które będą miały miejsce w kwietniu.

5 marca udaliśmy się wraz z grupą IV do siedziby Straży Miejskiej, aby pozwiedzać i posłuchać o zawodzie strażnika.

18 marca wzięliśmy udział w PRZEGLĄDZIE MAŁYCH FORM TEATRALNYCH, gdzie wystawiliśmy bajkę pt. "Szewczyk Dratewka" w teatrzyku kukiełkowym.

21 marca w naszym przedszkolu odbyło się powitanie wiosny wraz z urodzinami przedszkola. Dzieci z grupy II i VI przygotowały dla wszystkich występ z tej okazji.

26 marca pojechaliśmy do Teatru, gdyż odbyło się rozstrzygnięcie Małych Form Teatralnych. Zdobyliśmy WYRÓŻNIENIE za użycie na scenie kukiełek.

27 marca grupa IV zorganizowała BIESIADĘ ŚLĄSKĄ, gdzie zaprezentowała region Górny Śląsk. Dzieci miały możliwość poznać strój górnika, zaśpiewać piosenkę "Poszła Karolinka" oraz pokosztować regionalnych potraw.

29 marca pojechaliśmy do Teatru, aby przeprowadzić próbę generalną przedstawienia pt. "Czerwone Kapturki".
Wielka premiera już 2 kwietnia.
Rodzice trzymajcie za nas kciuki!

 

LUTY 2019 r.

W lutym poznawaliśmy kosmos, przypominaliśmy sobie baśnie i legendy, otaczaliśmy się muzyką oraz poznaliśmy wartość pieniądza.

12 lutego wyszliśmy do I LO, aby obejrzeć przedstawienie teatralne pt. "Polskie miasta w baśni i legendzie".

13 lutego pojechaliśmy do Klubu Bolko, gdyż braliśmy udział w Tanecznych Warsztatach Folkowych.

14 lutego odbyła się w naszym przedszkolu audycja muzyczna zatytułowana "Piotruś i wilk".

27 lutego w naszym przedszkolu zorganizowano "Teatrzyk wierszy". Każda grupa miała za zadanie w sposób atrakcyjny zaprezentować wybrany przez siebie wiersz na forum przedszkola. Nasza grupa wybrała "Ptasie radio" Juliana Tuwima. Oprócz tego przygotowaliśmy zagadki obrazkowe, słowne oraz słuchowe.

28 lutego odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Wiosenne kuku ryku show", w którym dzieci mogły wziąć czynny udział.

 

STYCZEŃ 2019 r.

Styczeń rozpoczęliśmy bardzo ambitnie, ponieważ dużo się działo...

Oczywistym jest fakt, iż w tym miesiącu obchodzimy bardzo ważne święto, a mianowicie Dzień Babci i Dziadka. Dlatego też postawiliśmy sobie za punkt honoru wykonanie przepięknych laurek dla naszych ukochanych. Ale to jeszcze nie koniec, ponieważ przez kilkanaście dni przeprowadzaliśmy próby do teatrzyku pt. "Szewczyk Dratewka", który został zaprezentowany dziadkom i babciom. Dzieci spisały się fantastycznie, co można było zobaczyć.

Nasza grupa III miała jeszcze jedno ważne zadanie do wykonania. Musiała zaprezentować region, jakim jest Podhale pozostałym dzieciom z przedszkola i im nauczycielkom. W tym działaniu pomogła nam grupa V, z którą współpracujemy. Natomiast grupa IV zatańczyła Trojaka. Przygotowaliśmy historię o Góralu Góralczyku, omówiliśmy typowy strój podhalański oraz wspólnie z pozostałymi grupami naszykowane zostały puzzle (w bardzo dużym rozmiarze), na których widniały charakterystyczne elementy dla Podhala: oscypek, kłabucek, kierpce, ciupaga). Przedszkolaki mogły skosztować oscypka na drugie śniadanie, a panie kucharki ugotowały kwaśnicę na obiad.

Wspaniałym zakończeniem owego miesiąca był BAL KARNAWAŁOWY!!! Tematem przewodnim był świat. Spotkać można było: paryżankę, Egipcjankę, kowboja, Indiankę i wiele, wiele innych wspaniałych postaci.

Dziękujemy mamie Tosi za przepiękny plakat, który wisiał w holu, i który dzieci oglądały z wielkim zainteresowaniem :)

 

GRUDZIEŃ 2018r.

Grudzień rozpoczęliśmy od wycieczki do Świdnickiego Ośrodka Kultury, gdzie wzięliśmy udział w spektaklu teatralnym pt. "Filip w krainie zdrowa" (4 grudnia).

5 grudnia nasza grupa wybrała się do do Urzędu Miasta, aby udekorować choinkę ozdobami wykonanymi przez wszystkie dzieci z przedszkola. Dzieciom udało się porozmawiać z panią Prezydent, która obiecała odwiedzić nasze przedszkole na wiosnę.

6 grudnia przybył do naszego przedszkola święty Mikołaj, dla którego każda grupa przygotowała piękny taniec. Nasze dzieci zatańczyły taniec reniferków. Oprócz tego w sali dzieci zaśpiewały piosenkę pt. "Mikołaj" i otrzymały wspaniałe prezenty, którymi od razu zaczęły się bawić.

10 grudnia odbyło się przedstawienie pt. "W poszukiwaniu świątecznej gwiazdki".

Wykonaliśmy również kartki świąteczne dla podopiecznych z hospicjum objazdowego w Świdnicy.

14 grudnia zaprosiliśmy do przedszkola babcie, aby wspólnie upiec świąteczne ciasteczka. Były przepyszne!

19 grudnia dzieci z grupy IV wystawiały jasełka, na które wszyscy dostali zaproszenie. Odbyło się równie świąteczne kolędowanie  wraz z podopiecznymi z DSP.

20 grudnia wybraliśmy się na pocztę, aby wysłać własnoręcznie wykonane kartki świąteczne swoim bliskim. W tym dniu pan Rafał podsumował pierwsze półrocze programu "Mali wspaniali" i wręczył dzieciom dyplomy z medalami.

W grudniu wykonywane były zdjęcia, na które czekamy z niecierpliwością.

 

 

 

LISTOPAD 2018r.

W listopadzie odwiedziło nas wielu gości. Było ciekawie i z niecierpliwością czekamy na grudzień :) Jednak pochwalmy się listopadem:

- 8 listopada wzięliśmy udział w przestawieniu teatralnym pt. "Czarodziejski ksylofon";

- 9 listopada dzieci z grupy IV przygotowały występ z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości;

- 15 listopada odwiedziła nas Filharmonia Sudecka, w której wszystkie dzieci wzięły udział;

- 16 listopada dzięki uprzejmości dziadka Oliviera mogliśmy poznać pracę krawca, a co się z tym wiąże, odwiedzić zakład krawiecki oraz zapoznać się z wyglądem maszyn do szycia, szpulkami z kolorowymi nićmi, manekinem itp.;

- 21 listopada odwiedził nas super bohater "Błyszczak", który pokazał jak dbać o naszą planetę, jak segregować śmieci oraz wykonać samolot z surowców wtórnych;

- 22 listopada odbyło się spotkanie z policjantami, którzy opowiedzieli o swojej pracy;

-  26 listopada odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami na sali gimnastycznej z panią Moniką, natomiast 28 listopada kolejne zajęcia dla rodziców przygotowała pani Kamila;

- ostatnim zaproszonym gościem w listopadzie był pan kolejarz, który opowiadał o swojej pracy oraz podarował każdemu dziecku książeczkę-kolorowankę.

 

PAŹDZIERNIK 2018r.

W październiku dużo się u nas działo. Rozpoczęły się cykliczne zajęcia ogólnorozwojowe z programu "Mali Wspaniali". Nasz woźny, pan Zenon udostępnił swoją działkę, do prowadzenia obserwacji w różnych porach roku.

Odbyło się kilka wycieczek. Pierwsza do I Liceum Ogólnokształcącego na przedstawienie pt. "Detektyw Pozytywka". Nasze dzieci wzięły też udział w konkursie plastycznym "Angielski w podróży". Z tym wydarzeniem wiąże się również kolejna wycieczka do Klubu Bolko, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez organizatorów konkursu jak i świdnickiego himalaistę pana Piotra Snopczyńskiego. Nasza koleżanka Kasia otrzymała nagrodę specjalną w postaci miesięcznego kursu z języka angielskiego :) Gratulujemy Kasiu!

Z okazji Dnia Nauczyciela grupa IV zorganizowała piękne przedstawienie, a nasze dzieci złożyły całej kadrze przedszkola piękne życzenia.

Odbyła się również próbna ewakuacja w razie pożaru. Dzieci szybciutko ustawiły się i bez zbędnych komentarzy opuściły budynek przedszkola. Pamiętajmy o tym, iż takich prób nigdy za wiele.

Odbyliśmy wycieczkę na skrzyżowanie uliczne, aby przypomnieć sobie w jaki sposób przekraczać ulicę. Odwiedziliśmy sklep warzywno-owocowy utrwalając w ten sposób znajomość warzyw i owoców.

Wspaniałym zakończeniem miesiąca była wycieczka do lasu w Bogdanowie. Czekał tam na nas pan leśniczy, który oprowadził nas po lesie pokazując ciekawe miejsca. Był paśnik, przy którym wysypaliśmy przywiezione kasztany i żołędzie. Było miejsce, gdzie znajduje się sól tak bardzo potrzebna zwierzętom. Widzieliśmy rzekę, gdzie bobry budują tamę. Wyszliśmy na polanę, na której znajduje się ambona do prowadzenia obserwacji zwierząt. Na końcu tej wspaniałej wycieczki nasz panie woźne wraz z żoną pana leśniczego przygotowały dla wszystkich kiełbaskę z ogniska. Było pysznie!

 

WRZESIEŃ 2018r.

Witamy wszystkich w grupie III :)

Jesteśmy starsi o rok! W związku z tym mieliśmy kilka zmian...

- po pierwsze zmieniliśmy salę, jesteśmy już na piętrze;

- po drugie dołączyła do nas pani Ela, jako drugi wychowawca.

W pierwszym tygodniu września odwiedziła nas pani pielęgniarka, która opowiadała jak dbać o swoje zdrowie. Przypomniała wszystkim prawidłową technikę mycia rąk oraz ząbków.

Byliśmy już na wycieczce w parku, aby nazbierać dary jesieni i ozdobić nimi naszą nową salę.

Mieliśmy możliwość wzięcia udziału w uroczystym otwarciu stadionu miejskiego, podczas którego przeszliśmy po nowej nawierzchni, a następnie podziwialiśmy pokazy mażoretek z trybun.

26 września razem z grupą V wystąpiliśmy przed całym przedszkolem w przedstawieniu pt. "POWITANIE JESIENI". Przywitaliśmy również nowe dzieci, które otrzymały od nas skromne upominki. Natomiast w godzinach popołudniowych odbył się występ dla rodziców.

Dzieci spisały się na medal, pomimo tak krótkiego czasu, zdążyły opanować swoje role, piosenki oraz układy taneczne.

Uczymy dzieci programować

karta

zdrowe odżywianie

programy linki

facebook