Grupa 3

Po wakacjach z radością spotkaliśmy się znowu w naszej grupie. Stęskniliśmy się za sobą i teraz chętnie razem się bawimy. Witamy też nowego kolegę - Bartusia!

Witamy jesień i nowe dzieci w przedszkolu

27.09.2017 powitaliśmy jesień i nowe dzieci w przedszkolu. Przygotowaliśmy krótkie przedstawienie a Pani dyrektor uroczyście powitała wszystkie nowe dzieci w naszym przedszkolu.

W teatrze

4.10.17 poszliśmy do pięknej sali teatralnej w I Liceum Ogólnokształcącym na przedstawienie pt. ,,Kuba i Buba". Bardzo nam się podobało. 

Wycieczka na działki

16.10. 17 wybraliśmy się  na działkę Franka. Szukaliśmy tam jesiennych zbiorów. Oglądaliśmy drzewa owocowe i kwiaty. W drodze powrotnej nazbieraliśmy kolorowych liści do naszego kącika przyrody.

Matematyczne zabawy.

Mamy w naszej sali nowy super kącik matematyczny. Są tu cyfry, figury geometryczne i różne ciekawe zadania. Niektóre są zrobione ze zwykłych zakrętek. Bardzo lubimy się bawić w naszym nowym kąciku.

Matematyczne dekoracje

Matematyczna gąsienica i cyfrowe grzybki. Uczymy się liczyć i przy okazji robimy dekoracje.

Spotkanie z Panią Pielęgniarką

 18.10.17 odwiedziła nas pani pielęgniarka, która przypomniała nam jak należy dbać o czystość i higienę naszych zębów. Pokazała nam jak dokładnie szczotkować zęby. Wiemy jak to robić i dlaczego to takie ważne.

15.11.2017 spotkaliśmy się w naszym przedszkolu z Panem Błyszczakiem. Bawiliśmy się świetnie a przy okazji przypomnieliśmy sobie jak segregować śmieci i jak dbać o nasze środowisko. 

30.11.2017 wzięliśmy udział w Festiwalu Matematycznym pt. "Matematyka w wierszu i piosence". Przedstawiliśmy piosenkę pt.,,Było kotków siedem", wiersz Juliana Tuwima pt. ,,Trudny rachunek", taniec ,,Kosmiczne figury" i zabawę ,,Magiczna liczba siedem".

5.12.17

W oczekiwaniu na Mikołaja robimy piękne aniołki i ubieramy choinkę - w naszej sali i w holu przedszkola. Obie są piękne.

6.12.17

Odwiedził na Mikołaj! Czekaliśmy cierpliwie cały rok a On wreszcie przyszedł! powitaliśmy pięknie naszego Gościa piosenką i pięknym plakatem, który sami zrobiliśmy. Potem Mikołaj wręczył nam wyczekane prezenty.

14.12.17

Pieczemy świąteczne pierniczki. Potrzebna jest mąka, masło, miód i specjalna przyprawa korzenna i jeszcze wiele innych składników. To nie takie trudne, a nawet całkiem przyjemne. 

 

12.01.18

Wybraliśmy się na przedstawienie ,,Szewczyk Dratewka na planie filmowym". Na miejscu okazało się, że to nie jest prawdziwe przedstawienie tylko kręcenie filmu. Kuba i Wiktoria nawet brali udział w tym filmie. Dowiedzieliśmy się jakie są triki filmowe i jak się kręci film. Bardzo nam się podobało.

W styczniu szykujemy przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku będzie przedstawienie ,,O Tadku Niejadku, Babci i Dziadku". Uczymy się piosenek, tańców i pomagamy przy wykonaniu kukiełek.

27.-1.18

Bal karnawałowy. 

W tym roku przenieśliśmy się do lasu i na łąkę. Były pszczoły, lisy, niedźwiedzie, zające, jeże, motyle i piękne kwiaty. Zabawa była jak zwykle wspaniała! 

LUTY

W lutym rozmawialiśmy o tym, jak wyglądało życie na Ziemi przed tysiącami lat. Oglądaliśmy zwierzęta i rośliny, które kiedyś tworzyły ekosystem. Poznaliśmy niektóre dinozaury, dowiedzieliśmy się jak mieszkali jaskiniowcy i jak wyglądała ich codzienność.

Bawiliśmy się też w kosmos, poznawaliśmy planety i gwiazdy. Dowiedzieliśmy się co to jest astronomia i kosmonauta. Dyskutowaliśmy też jak może wyglądać życie na nieznanej planecie. Zrobiliśmy makietę nieba i zbudowaliśmy naszą własną rakietę kosmiczną.

Słuchaliśmy też naszych ulubionych bajek i baśni. Rozmawialiśmy o teatrze kukiełkowym, sami pomagaliśmy wykonać kukiełki do przedstawienia ,,O Tadku Niejadku, babci i dziadku”, które potem zaprezentowaliśmy dla naszych babć i dziadków z okazji ich święta.

16.02.2018 spotkaliśmy  się też z Panią Kazimierą Momot w ramach programu ,,Edukacja do starości”, która przeczytała nam bajkę Ignacego Krasickiego ,,Przyjaciele”. Potem wspólnie inscenizowaliśmy tę bajkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczymy dzieci programować

Karta Dużej Rodziny

Zdrowe odżywianie

Programy i linki

Do góry strony