header

WRZESIEŃ 2019

 

Od samego początku mieliśmy dużo pracy. Na naszej głowie było powitanie pani jesieni a co najważniejsze naszych nowych kolegów.

W tym roku szkolnym będziemy strażnikami ekologii. Segregujemy odpady, w sali zbieramy makulaturę, pijemy z kubeczków wielokrotnego użytku, oszczędzamy wodę i prąd. Z plastikowych butelek zrobiliśmy instrumenty muzyczne.

Przystąpiliśmy do akcji „Cała Polska czyta dzieciom” pod hasłem „Magiczna moc bajek”. Zapraszamy rodziców i rodzeństwo oraz dziadków do czytania nam bajek w przedszkolu oraz do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Kryształowy pantofelek”.

Odwiedziła nas pani pielęgniarka, która opowiedziała jak dbać o czystość- my już to wszystko wiemy!!!

Mamy dużo zajęć już prawie szkolnych. Mamy swoje pierwsze podręczniki. Dajemy radę.

 

PAŹDZIERNIK 2019

Byliśmy na wycieczce w Przedsiębiorstwie Utylizacji Odpadów w Świdnicy. Tam przeszliśmy ścieżkę dydaktyczną dotyczącą segregacji odpadów. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w dziedzinie prawidłowej segregacji.

Również braliśmy udział w akcji sadzenia żonkili zorganizowanej przez p. Prezydent, mającej na celu wsparcie hospicjum.

Słuchaliśmy bajki pt. " Kopciuszek", po jej wysłuchaniu zorganizowaliśmy "bal u Kopciuszka". Dzieci przebrały się w stroje oraz założyły korony własnoręcznie zrobione i nauczyły się tańca grupowego.Zorganizowanie muzycznej zabawy związane było z realizacją projektu " Magiczna moc bajek"

Byliśmy także razem z grupą IV na wycieczce w lesie w Bogdanowicach. Tam p. leśniczy oprowadzał nas po lesie i opowiadał ciekawostki związane z tym środowiskiem. Nasypaliśmy do paśników kasztany dla zwierząt, a następnie piekliśmy kiełbaski, były pyszne.

Rozmawialiśmy na temat " Jak dbać o zdrowie?"i w tym celu zrobiliśmy owocowe szaszłyki. Były wyśmienite i dzieci ze smakiem je zajadały, przybyło nam dużo witaminy C. 

23.10 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu " Kryształowy pantofelek", podczas którego p. dyrektor przeczytała bajkę w ramach projektu " Magiczna moc bajek". Prace były pomysłowe, piękne i wszystkie dzieci zdobyły nagrody.

Odwiedziła nas w przedszkolu mama Mikołaja i mama Emilki, które przeczytały nam bajki, dzieci słuchały z zainteresowaniem, bardzo dziękujemy i zapraszamy chętne osoby do czytania.

Październik był miesiącem komunikacji alternatywnej. W związku z tym dzieci poznały symbole i gesty MAKATON. Miały okazję poznać alfabet Braillea, sześciopunkt i maszynę brajlowską oraz palpacyjnie odczytywać rysunek wypukły, bez użycia wzroku.

LISTOPAD 2019

Nasze działania skupiają się w na dwóch projektach:

- Mamo, tato, wolę wodę

- Magiczna moc bajek

Rozpoczęliśmy miesiąc od balu w zamku na weselu  Królewny Śnieżki. Zamek wybudowaliśmy sami z ogromnych pudeł, które przynieśli nam rodzice. Staliśmy się budowniczymi, poznaliśmy tajniki architektury – zamek przetrwał, nie wywrócił się.  Potem Czarodziej przemienił nas w postaci z bajek. Były krasnale, księżniczki …Ale, że to wszystko bajka to odtańczyliśmy tam nie taniec dworski a naszego poloneza.

Potem poznaliśmy troszkę z historii Polski, jej znaki narodowe, tańce i stroje ludowe,  florę i faunę Polski i jej regiony.

Podczas zajęć w przedszkolu odwiedzają nas goście, którzy czytają nam bajki. Dziękujemy pani Grażynce, która kiedyś u nas pracowała oraz rodzicom. Pani dyrektor przeczytała nam bajkę o rycerzu, co zainspirowało nas do zbudowania zbroi rycerskiej. Czy rodzice nas rozpoznali na zdjęciach?

Nauczyliśmy się piosenki „Magiczna moc bajek”. Słowa w postaci piktogramów pozwalają nam zapamiętać tekst. Teraz gramy nawet to na wodnym ksylofonie, który sami zrobiliśmy.

W listopadzie odbył się też konkurs dla rodzin na napisanie książki. Niektórym tak spodobało się bycie pisarzem, że powstają kolejne części przygód przyjaciół. Brawo!!!

Lubimy się razem bawić, uczyć , spędzać czas. Szlifujemy swoje umiejętności społeczne. Skonstruowaliśmy grę planszową o Kaju i Gerdzie, napisaliśmy  (a właściwie narysowaliśmy a pani napisała) książkę o przyjaciołach z przedszkola no i wreszcie zdobyliśmy medale przyjaźni. Były ukryte w skrzyni, którą magiczną mocą wspólnego pomagania , mogliśmy otworzyć.  21 listopada urosło w naszej grupie ogromne drzewo- Drzewo Życzliwości.

 STYCZEŃ 2020

Styczeń to zimowy miesiąc… bez śniegu. Dlaczego? Rozmawiamy o problemach naszej planety. Nauczyliśmy się nawet bardzo smutnej piosenki „Świat bez wody”. Dowiadujemy się co my możemy zrobić, żeby Ziemia była szczęśliwa, uśmiechnięta.

Odwiedziliśmy Świdnicki Dom Samopomocy, gdzie obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu naszych dorosłych przyjaciół. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i różne piosenki przy których bawiliśmy się. Było wesoło.

Obchodziliśmy 63 urodziny Misia Uszatka, co klapnięte uszko ma. Złożyliśmy mu życzenia: zdrowia, super przyjaciół, żeby bajki z nim zawsze nam towarzyszyły.

Oglądaliśmy obrazy namalowane ustami lub stopami przez osoby niepełnosprawne. Sami również próbowaliśmy rysować stopami. Łatwo nie było! Rozmawialiśmy o osobach, które nie słyszą i nauczyliśmy się piosenki „Budujemy ciszę”.

 No i w styczniu najważniejsza rzecz to święto naszych kochanych babć i dziadków, których gościliśmy u siebie. Były wiersze i piosenki a na koniec sto buziaków.

 

 

 

Uczymy dzieci programować

karta

zdrowe odżywianie

programy linki

facebook