header

Wrzesień 2019 w grupie II

- Jesteśmy już w grupie drugiej czyli Młodsze Średniaki' a tutaj całkiem inne działania niż w Maluchach, króto mówiąc ,,wszystko sami..." Sami się ubieramy, sami dyżurujemy w łazience, sami musimy sprzątać zabawki. Towarzyszy nam w tym roku Zajączek Kicuś. Opowiada on nam o swoich przygodach w przedszkolu i w lesie. W tym jego przedszkolu jest bardzo podobnie jak w naszym ,,Słoneczku”.

- Panie wprowadziły do naszego Kodeksu Przedszkolaka nowy znaczek: ostrzegawczy trójkąt, który przypomina do końca dnia o tym, żeby poprawić swoje zachowanie.

- Spacerując po osiedlu dużo obserwujemy, często przyglądamy się, jak panowie z Zakładu Oczyszczania Miasta zabierają posegregowane śmieci. My w sali też segregujemy śmieci. Zrobiliśmy sobie pudełko na segregację papieru. Uczymy się jak być małymi ekologami. Umiemy piosenkę o Stworach - głodomorach, zapytajcie nas kim są te stwory?

- Poznajemy wiele piosenek o jesieni, o tym co potrafi każde dziecko, co można robić w czasie deszczu i kto przyszedł do przedszkolnego ogródka.

- Każdy czasem ma gorszy dzień. Jest albo zmęczony, albo tęskni za mamą, albo jest zdenerwowany. My w grupie uczymy się, jak sobie w takich sytuacjach poradzić, bo przecież żaden Młodszy Średniak nie krzyczy i nie bije innych. Pomagają nam w tym obrazki i piktogramy. To ważne, żeby dobrze się czuć w przedszkolu, być miłym i mieć dużo koleżanek i kolegów.

Uczymy dzieci programować

karta

zdrowe odżywianie

programy linki

facebook