STYCZEŃ 2019

Nowy rok przyszedł, ma 4 pory roku i 12 miesięcy. Pamiętamy w którym miesiącu się urodziłem?

Napadało troszkę białego śniegu, tylko dlaczego jak go rozpuszczaliśmy  to naczynie było brudne?

Przygotowujemy się do uroczystości z okazji święta babci i dziadka. Zapraszamy 23 stycznia o godz 15.45.

W ramach edukacji patriotycznej poznaliśmy Podhale. Dzieci z grupy III, V i IV opowiedziały o góralach, wszyscy zatańczyliśmy Trojaka a panie kucharki ugotowały nam kwaśnicę.

Zabawa karnawałowa w poniedziałek 21 stycznia od 9.00 do 11.00

GRUDZIEŃ 2018

W środę przed świętami IV grupa zaprosiła nas na jasełka. Opowiedzieli nam piękną historię o Jezusku. Razem zaśpiewaliśmy kilka kolęd i pastorałek. Wesołych Świąt!

Byliśmy grzeczni, więc Święty Mikołaj do nas przyszedł. Teraz czekamy na Gwiazdora bo też byliśmy grzeczni, no a potem ...to zobaczymy.

19 grudnia przyjdą do nas goście z ŚDS z panem Stasiem, który będzie grał na pianinie a my będziemy śpiewać kolędy. Rodzice ubiorą nas elegancko.

Babciu, dziadku zróbcie ze mną obrazek na wystawę w holu przedszkola.

LISTOPAD 2018

Pogoda się zmienia. Ćwiczymy ubieranie na czas, żeby kolega się nie spocił czekając na wyjście z przedszkola.

9 listopada obchodziliśmy święto Polski. Hymn odśpiewaliśmy w całości- 4 zwrotki. Dziękujemy rodzicom , że nas uczyli i pięknie nas ubrali.

21 listopada odwiedziliśmy naszych przyjaciół z ŚDS. Wspólnie bawiliśmy się i śpiewaliśmy. Wracaliśmy z wężem z kolorowych balonów.

27 listopada odwiedził nas gość ze Schroniska dla Zwierząt w Świdnicy. Przekazaliśmy karmę jaką zbieraliśmy przez cały miesiąc.

28 listopada - wycieczka do Zagrody Edukacyjnej w Marianówku. Pojechaliśmy jako dzieciaki a wróciliśmy jako mikołaje w pięknych czapeczkach i w dodatku z prezentami własnoręcznie zrobionymi. Upiekliśmy korzenne ciasteczka, ozdabialiśmy je kolorową posypką. Mniam, mniam. Zrobiliśmy świąteczne świeczniki z ziarenkami kawy. I najważniejsza rzecz: nakarmiliśmy zwierzęta. Były świnki, kozy, baranki, krowy, konie i osiołek Fernando. Zwierzątka miały swoje dzieci: źrebaki, cielaki, prosiaki, jagniątka.

PAŹDZIERNIK 2018

Kolejny miesiąc rozpoczęliśmy wycieczką do parku. Rozpoznawaliśmy drzewa, liście i ich owoce. Wiemy, że kasztany rosną na kasztanowcu, żołędzie na dębie a skrzydlaki na klonie. Poszukujemy kolorowych liści: żółtych, czerwonych, zielonych, brązowych i... różowych.

Codziennie zjadamy porcję jabłuszek, które przynoszą nasi rodzice i dziadkowie. Mniam to samo zdrowie.

WRZESIEŃ 2018,

Rozpoczęliśmy w pomniejszonym składzie, bez Brunonka. Wielka szkoda. Życzymy mu równie fajnych kolegów w nowym miejscu.

W ramach programu "Edukacja do starości" zapraszamy nasze babcie i dziadków do wspólnej zabawy. Piekliśmy już szarlotkę z babcią Zuzi. Mniam, mniam. Jabłuszka ze swojej działki przynosi nam Oskar z mamusią- dziękujemy. W piątek odwiedziła nas babcia Oskara z maszyną do szycia. Nasza lala otrzymała piękną spódniczkę a my odblaski uszyte przez babcię. Dziękujemy i zapraszamy.

Już dwukrotnie odwiedziła nas pani pielęgniarka. Opowiadała nam o czystości, pokazała jak myje się ząbki, jak dbać o zdrowie. A ostatnio przyniosła wielką walizkę - "skarby pielęgniarki". Poznaliśmy czym zajmuje się pielęgniarka, jak się do niej zwraca, jak wygląda jej strój.

25 października o godz. 16.00 zapraszamy rodziców na przedstawienie "Dolny Śląsk". Po teatrzyku na krótkim spotkaniu rodzice będą mieli możliwość porozmawiać o paczkach mikołajkowych.

 

 

 

Uczymy dzieci programować

karta

zdrowe odżywianie

programy linki

facebook

Do góry strony