Nowy rok zaczął się dla nas przygotowaniami do występu dla babci i dziadka, pilnie uczyliśmy się wierszyków, nowych piosenek oraz tańca.

W pierwszym tygodniu stycznia wzięliśmy udział w audycji muzycznej, na której poznaliśmy 2 nowe instrumenty - akordeon oraz wiolonczelę. Przez niektóre dzieci nazywaną "lolonczelą" ;). Muzycy zabrali nas w podróż do Francji.

12 stycznia wybraliśmy się na przedstawienie pt. "Szewczyk Dratewka na planie filmowym". Do auli I LO pojechaliśmy autobusem miejskim, a z powrotem zabraliśmy się z grupą I. Jak to dobrze mieć znajomości u maluchów i Pani Marzenki ;)

Styczeń zakończyliśmy dwoma ważnymi wydarzeniami: występem z okazji Święta Babci i Dziadka oraz Zabawą Karnawałową. Występ odbył się 25 stycznia. Zaprosiliśmy wszystkie babcie i dziadków oraz rodziców. Dzieci podglądały swoich dziadków sprawdzając czy przypadkiem nie są czarodziejami. Zaśpiewaliśmy piosenki dla babci i dziadka, zatańczyliśmy taniec do piosenki Despacito oraz nauczyliśmy się śpiewać piosenki po angielsku. Na koniec wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.

Tegoroczną tematyką zabawy karnawałowej byli mieszkańcy łąk i lasów. Dzieci z grupy II przebrały się za motylki, konika, biedronkę, pająka, misia, żabkę, tygrysa, kotka czy muchomorka. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.


Grudzień rozpoczęliśmy obejrzeniem przestawienia o Tygrysie Pietrku, który wszystkiego się bał. Z zaciekawieniem obejrzeliśmy przedstawienie, które bardzo nas ubawiło.

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził sam Św. Mikołaj. Zanim odwiedził poszczególne grupy wszyscy spotkaliśmy się w sali gimnastycznej by zaprezentować przygotowane wcześniej piosenki oraz wykonane plakaty. Od Św. Mikołaja otrzymaliśmy karty do gry, skojarzenia i memory - wszystkim dzieciom prezenty bardzo się podobały.

7 grudnia odbyła się audycja muzyczna "W świątecznych tonach na saksofonach", podczas której poznaliśmy kolejny nowy instrument.

8 grudnia do naszej grupy przyszły panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej zachęcając do jej odwiedzania. Zorganizowały dla nas kilka zabaw związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz znanym nam dobrze wierszem "Małpa w kąpieli".

W przedświątecznym tygodniu zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt ze świdnickiego schroniska. Wykonaliśmy plakat zachęcający do przynoszenia najpotrzebniejszych produktów. Dzieci z rodzicami spisali się na medal. Cały bagażnik karmy dla psów i kotów został przekazany do schroniska. W zamian otrzymaliśmy podziękowanie.

18 grudnia obejrzeliśmy przepiękne świąteczne przedstawienie w wykonaniu dzieci z grupy IV. Na koniec wspólnie mogliśmy pośpiewać kolędy.

W grudniu rozpoczęliśmy zajęcia z kodowania. Panie wzięły udział w szkoleniu "Kodowanie na dywanie", a następnie wykonały matę "Mistrzów Kodowania". Dzieci bardzo chętnie biorą udział w zajęciach programując i planując ruchy, analizując symbole i ich oznaczenia.

19 grudnia swoje urodziny obchodziła Lenka. Mama Leny przygotowała poczęstunek dla dzieci, my złożyliśmy Lence życzenia oraz wykonaliśmy laurkę.

Na warsztatach plastycznych eksperymentowaliśmy z taśmą malarską malując po niej farbą i sprawdzając, co się stanie po jej odklejeniu. Wykonywaliśmy również prace na zimowy wernisaż matematyczny.

 


9 listopada wzięliśmy udział w audycji muzycznej pt. "Muzyczna Planeta". Mieliśmy możliwość posłuchać piosenek, które znamy z bajek jak np. "Kolorowy wiatr" czy "Mam tę moc".

13 listopada obejrzeliśmy koncert z okazji Święta Niepodległości. Dzieci z IV grupy zaprezentowały najpiękniejsze tańce i  pieśni narodowe.

W każdy piątek odwiedzają nas chłopcy z grupy V by wspólnie się z nami pobawić. Ostatnio przynieśli nawet chustę Klanzy - ależ była świetna zabawa!

30 listopada w naszym przedszkolu odbył się Festiwal Piosenek i Wierszy Matematycznych. Nasza grupa przygotowała piosenkę "Planeta Ufoludków", do której zagrała na trójkątach oraz wiersz "Ele mele dudki". Michał, Adaś i Antek zaprezentowali wiersz pt. "10 piłek", a Nataniel zaśpiewał piosenkę "Kwadrat - cztery rogi". W nagrodę otrzymaliśmy dyplom oraz nowe klocki do naszej sali.

Od listopada w naszej grupie funkcjonuje Kodeks Przedszkolaka. Dzieci mają szansę zdobywać różne znaczki. Na koniec tygodnia, w nagrodę jedno z dzieci, zabiera do domu na weekend misia. Do tej pory misia otrzymali Antek, Adaś oraz Lila.

Na warsztatach plastycznych wykonaliśmy biało - czerwone liście, biało - czerwoną mapę Polski oraz śnieżynki z puzzli.

Na zajęciach rozmawialiśmy o rodzinie, przynieśliśmy zdjęcia, wykonaliśmy własną grę - ścigankę, wysłaliśmy listy do św. Mikołaja, rozmawialiśmy o pracy listonosza, lepiliśmy z masy solnej garnuszki, rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie.

Na zajęciach z języka angielskiego uczyliśmy się nazw kształtów karmiąc potworka Charliego oraz rozmawialiśmy o rodzinie. Słuchaliśmy bajki o sowach po angielsku, uczyliśmy się liczyć i śpiewaliśmy nowe piosenki.

 


Październik rozpoczęliśmy wyjściem na przedstawienie "Kuba i Buba" do I LO. Korzystając z przepięknej jesiennej aury udaliśmy się do parku na wycieczkę. Pozbieraliśmy kasztany i żołędzie dla zwierząt na zimę, obejrzeliśmy jesienne drzewa, przypomnieliśmy sobie oznaki jesieni.

12 października wzięliśmy udział w audycji muzycznej "Cztery pory roku", podczas której poznaliśmy nowy instrument - obój. Sami też zamieniliśmy się w orkiestrę i naśladowaliśmy zjawiska atmosferyczne towarzyszące poszczególnym porom roku.

13 października z okazji Święta Edukacji Narodowej zaprezentowaliśmy wiersz "Życzenia dla Pani".

16 października odwiedziła nas Pani Renia - pielęgniarka. Przypomniała nam o zasadach higieny, konieczności mycia rąk i zębów oraz sprawdziła jak wychodzi nam to w praktyce.

Hania, Patrycja oraz Wojtek wykonali prace plastyczne w ramach konkursu "Góry - moja pasja", który towarzyszy Świdnickim Dniom Gór.

23 października udaliśmy się na wycieczkę do teatru na przedstawienie "Pinokio". Mama Tosi podarowała nam kamizelki odblaskowe - różowe dla dziewczynek i niebieskie dla chłopców. Ubraliśmy je na kurtki i wyglądaliśmy rewelacyjnie! Wszyscy kierowcy przepuszczali nas na pasach z uśmiechem na twarzy ;)

Na zajęciach dużo rozmawialiśmy o warzywach, niektóre nawet próbowaliśmy. Ćwiczyliśmy nasze matematyczne umiejętności układając rytmy, segregując obrazki. Na zajęciach z języka angielskiego nauczyliśmy się wielu nazw części ciała. Podczas warsztatów plastycznych wykonywaliśmy prace na "Jesienny wernisaż matematyczny", malowaliśmy kasztanami czy układaliśmy z figur "Pinokia". Skorzystaliśmy z ciepłego i pogodnego października codziennie wychodząc na podwórko na nasz ulubiony plac Nivea.

 


Wrzesień w naszej grupie obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Niestety też dotykały nas choroby i przeziębienia, ale powracamy już do pełnego składu grupy.

12 września świętowaliśmy 4. urodziny Martynki. Razem z rodzicami i babcią Martynka przygotowała dla nas ciasto oraz urodzinowe dekoracje. Zaśpiewaliśmy Martynce "Sto lat", a następnie złożyliśmy życzenia. Dzieciom, którym brakowało pomysłu, Martynka na bieżąco podpowiadała, czego można jej życzyć ;)
Tego samego dnia obejrzeliśmy przestawienie o "Czystolandii" w ramach akcji "Mądrze ogrzewaMY w Świdnicy".

21 września swoje 4. urodziny obchodziła Wiktoria, podczas których zjedliśmy przygotowane przez Wiktorię i jej mamę przepyszne babeczki. Po złożeniu życzeń wykonaliśmy dla Wiktorii laurki.
W tym samym dniu wzięliśmy udział w audycji muzycznej. Odwiedziliśmy zaczarowaną przez elfy krainę Irlandii. Poznaliśmy 2 nowe instrumenty: flet irlandzki oraz irlandzkie buzuki.

27 września obejrzeliśmy przedstawienie z okazji powitania jesieni w wykonaniu dzieci z grupy III. Przy tej okazji zostały również powitane nowe dzieci w przedszkolu. Każdy nowy przedszkolak został przedstawiony przez Panią Dyrektor.

Ponadto we wrześniu rozmawialiśmy o naszych wakacjach, bezpieczeństwie na drodze, dbaniu o środowisko oraz o owocach. Wybraliśmy się na pobliskie skrzyżowanie, na którym obserwowaliśmy ruch uliczny. Wykonaliśmy owoce z masy solnej, które potem pomalowaliśmy.

Karta Dużej Rodziny

Zdrowe odżywianie

Programy i linki

Do góry strony