header

 

CZERWIEC 2019

Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej w Marianówku- super sprawa. Zrobiliśmy najlepsze masło na świecie. Ze śmietanki od krówki, która pasła się niedaleko. Każdy spróbował kanapkę z masłem i serem.

Festyn- wiele atrakcji: malowanie twarzy, grill, kawiarenka, sporty, sklepik. Co wybrać?

MAJ 2019

Maj to miesiąc uroczystości w przedszkolu. W teatrze odbyło się Święto Rodziny. Mamy nadzieję, że nasza samba się podobała.

Święto Mamy obchodziliśmy też ze Społeczna Akademią Nauk- wypuściliśmy tysiące balonów z życzeniami do nieba.

Księżniczka Anna Świdnicka (Hania) i Król Karol II (Filip) poprowadzili nas ulicami Świdnicy w Świdnickiej Gryfiadzie.

Dzień Dziecka upłynął miło- przebraliśmy się za Indian i odtańczyliśmy taniec przy ognisku.

MARZEC 2019

Wiosna, wiosna i wiosna. Na naszym parapecie kwitną żonkile, na spacerze oglądamy przebiśniegi, niedługo posadzimy mieczyki. Będzie wiosennie.

21 marca przywitamy wiosnę naszym przedstawieniem. Będziemy też obchodzić urodziny naszego przedszkola.

27 marca poznamy kolejny po Dolnym Śląsku, Podhalu-  region Polski- Górny Śląsk. Zostaliśmy zaproszeni na biesiadę. My mamy przygotować ciasteczka migdałowe pieczone z bułki tartej. Mniam.

 

LUTY 2019

Czy wszyscy widzieli jakiego ulepiliśmy bałwanka i jego braciszka?  Nos miał z szyszki a nie z marchewki.  Gdy śnieg nie chciał się lepić, wzięliśmy saneczki i z górki na pazurki. Ale to fajna zabawa turlać się po śniegu!!! A gdy śnieg zlodowaciał- poszliśmy na spacerek.

Przygotowujemy się do przedstawienia zagadek o zwierzętach. Ciekawe czy maluszki odgadną, pomogą im nasze kukiełki.

12 lutego wychodzimy do I LO na teatrzyk. Zabieramy plecaki na drugie śniadanie.

STYCZEŃ 2019

Nowy rok przyszedł, ma 4 pory roku i 12 miesięcy. Pamiętamy w którym miesiącu się urodziłem?

Napadało troszkę białego śniegu, tylko dlaczego jak go rozpuszczaliśmy  to naczynie było brudne?

Przygotowujemy się do uroczystości z okazji święta babci i dziadka. Zapraszamy 23 stycznia o godz 15.45.

W ramach edukacji patriotycznej poznaliśmy Podhale. Dzieci z grupy III, V i IV opowiedziały o góralach, wszyscy zatańczyliśmy Trojaka a panie kucharki ugotowały nam kwaśnicę.

Zabawa karnawałowa w poniedziałek 21 stycznia od 9.00 do 11.00

GRUDZIEŃ 2018

W środę przed świętami IV grupa zaprosiła nas na jasełka. Opowiedzieli nam piękną historię o Jezusku. Razem zaśpiewaliśmy kilka kolęd i pastorałek. Wesołych Świąt!

Byliśmy grzeczni, więc Święty Mikołaj do nas przyszedł. Teraz czekamy na Gwiazdora bo też byliśmy grzeczni, no a potem ...to zobaczymy.

19 grudnia przyjdą do nas goście z ŚDS z panem Stasiem, który będzie grał na pianinie a my będziemy śpiewać kolędy. Rodzice ubiorą nas elegancko.

Babciu, dziadku zróbcie ze mną obrazek na wystawę w holu przedszkola.

LISTOPAD 2018

Pogoda się zmienia. Ćwiczymy ubieranie na czas, żeby kolega się nie spocił czekając na wyjście z przedszkola.

9 listopada obchodziliśmy święto Polski. Hymn odśpiewaliśmy w całości- 4 zwrotki. Dziękujemy rodzicom , że nas uczyli i pięknie nas ubrali.

21 listopada odwiedziliśmy naszych przyjaciół z ŚDS. Wspólnie bawiliśmy się i śpiewaliśmy. Wracaliśmy z wężem z kolorowych balonów.

27 listopada odwiedził nas gość ze Schroniska dla Zwierząt w Świdnicy. Przekazaliśmy karmę jaką zbieraliśmy przez cały miesiąc.

28 listopada - wycieczka do Zagrody Edukacyjnej w Marianówku. Pojechaliśmy jako dzieciaki a wróciliśmy jako mikołaje w pięknych czapeczkach i w dodatku z prezentami własnoręcznie zrobionymi. Upiekliśmy korzenne ciasteczka, ozdabialiśmy je kolorową posypką. Mniam, mniam. Zrobiliśmy świąteczne świeczniki z ziarenkami kawy. I najważniejsza rzecz: nakarmiliśmy zwierzęta. Były świnki, kozy, baranki, krowy, konie i osiołek Fernando. Zwierzątka miały swoje dzieci: źrebaki, cielaki, prosiaki, jagniątka.

PAŹDZIERNIK 2018

Kolejny miesiąc rozpoczęliśmy wycieczką do parku. Rozpoznawaliśmy drzewa, liście i ich owoce. Wiemy, że kasztany rosną na kasztanowcu, żołędzie na dębie a skrzydlaki na klonie. Poszukujemy kolorowych liści: żółtych, czerwonych, zielonych, brązowych i... różowych.

Codziennie zjadamy porcję jabłuszek, które przynoszą nasi rodzice i dziadkowie. Mniam to samo zdrowie.

WRZESIEŃ 2018,

Rozpoczęliśmy w pomniejszonym składzie, bez Brunonka. Wielka szkoda. Życzymy mu równie fajnych kolegów w nowym miejscu.

W ramach programu "Edukacja do starości" zapraszamy nasze babcie i dziadków do wspólnej zabawy. Piekliśmy już szarlotkę z babcią Zuzi. Mniam, mniam. Jabłuszka ze swojej działki przynosi nam Oskar z mamusią- dziękujemy. W piątek odwiedziła nas babcia Oskara z maszyną do szycia. Nasza lala otrzymała piękną spódniczkę a my odblaski uszyte przez babcię. Dziękujemy i zapraszamy.

Już dwukrotnie odwiedziła nas pani pielęgniarka. Opowiadała nam o czystości, pokazała jak myje się ząbki, jak dbać o zdrowie. A ostatnio przyniosła wielką walizkę - "skarby pielęgniarki". Poznaliśmy czym zajmuje się pielęgniarka, jak się do niej zwraca, jak wygląda jej strój.

25 października o godz. 16.00 zapraszamy rodziców na przedstawienie "Dolny Śląsk". Po teatrzyku na krótkim spotkaniu rodzice będą mieli możliwość porozmawiać o paczkach mikołajkowych.

 

 

 

Uczymy dzieci programować

karta

zdrowe odżywianie

programy linki

facebook