header

PAŹDZIERNIK 2019 W GRUPIE II

• W tym miesiącu nauczyliśmy się piosenki ekologicznej pt. „Stwory- głodomory”. Piosenka opowiada o konieczności segregowania śmieci, jest również nawiązaniem do naszego grupowego Kodeksu Małego Ekologa.

Stwory – głodomory (sł. Natalia Łasocha, muz. Jerzy Zając)

1. Przy ulicy, na chodniku zamieszkały stwory.

Każdy w innym był kolorze, każdy brzuch miał spory.

Gdy je czasem głód dopadał i były w potrzebie,

to pod nosem wieczorami mruczały do siebie.

Ref.: Mamy dziś apetyt wielki

na papiery i butelki,

na metale i plastiki oraz na szklane słoiki.

1. Śpiesząc co dzień do swej pracy,

ludzie je mijali.

I o segregacji śmieci wciąż zapominali.

Aż tu kiedyś przedszkolaki,

gdy w ogrodzie były,

coś dziwnego usłyszały,

a to stwory wyły.

Ref.: Mamy dziś apetyt wielki…

1. Szybko się zorientowały rezolutne dzieci,

że te stwory-głodomory uwielbiają śmieci.

Od tej pory przedszkolaki śmieci sortowały

i karmiły głodne stwory,

kiedy te śpiewały.

Ref.: Mamy dziś apetyt wielki…

 

• Jesień to pora roku, w której aura pogodowa nas bardzo zaskakuje. Codziennie obserwujemy pogodę i dokonujemy zapisu piktogramami. Poznaliśmy też kolejne dni tygodnia.

• Odwiedziliśmy I LO w Świdnicy. Byliśmy tam na przedstawieniu pt. „Shrek”. Przejażdżka autobusem komunikacji miejskiej okazała się być równie ciekawa jak przedstawienie.

• Mama Tadzika zrobiła nam niespodziankę…przyszła do nas z zabawnymi książeczkami i przepięknie poczytała dzieciom o kłopotach grzybków podczas grzybobrania, o Śpiącej Królewnie oraz zabawach kolorami. Na dodatek przyniosła nam telefon z nakręcanym cyferblatem.

• Zwierzęta o tej porze roku nie tylko gromadzą zapasy na zimę. Wiewiórka z naszej piosenki, skacze po lesie i tańczy poleczkę, kujawiaka, krakowiaka i walczyka, a my razem z nią.

Tańcząca wiewióreczka

ref. Wiewióreczka mała, po lesie biegała Hopsa sasa, hopsa sasa, po lesie biegała

1. Spotkała jeżyka, tańczyli walczyka Tańczyli walczyka raz, dwa, trzy, raz, tańczyli walczyka raz, dwa, trzy, raz ref. Wiewióreczka mała, po lesie biegała Hopsa sasa, hopsa sasa, po lesie biegała

2. Spotkała owieczkę ,tańczyli poleczkę Raz i dwa i, Raz i dwa i, tańczyli poleczkę ref. Wiewióreczka mała, po lesie biegała Hopsa sasa, hopsa sasa, po lesie biegała

3. Spotkała ślimaka, tańczą kujawiaka. Raz i dwa,Raz i dwa, trzy tańczą kujawiaka ref. Wiewióreczka mała, po lesie biegała Hopsa sasa, hopsa sasa, po lesie biegała

4. Spotkała szaraka ,tańczą krakowiaka Dookoła polany ,tańczą krakowiaka

 

• Bajkowa Skrzynia Skarbów- to skrzynia, w której kolekcjonujemy drobiazgi związane z inscenizowaniem bajek, np. pacynki, kukiełki, magiczny kapelusz, zwierciadełko.

• Brawo Tadziu i Pola! Dzieciaki wzięły udział w ekologicznym konkursie plastycznym. Razem z rodzicami wykonali przepiękne obrazki o tym jak należy dbać o naszą planetę.

• Październik zakończyliśmy dniem z przyjaciółmi Kubusia Puchatka. Powstał Stumilowy Las, czytaliśmy przygody Kubusia, bawiliśmy się w misie-patysie.

 

 

 

 

Wrzesień 2019 w grupie II

- Jesteśmy już w grupie drugiej czyli Młodsze Średniaki' a tutaj całkiem inne działania niż w Maluchach, króto mówiąc ,,wszystko sami..." Sami się ubieramy, sami dyżurujemy w łazience, sami musimy sprzątać zabawki. Towarzyszy nam w tym roku Zajączek Kicuś. Opowiada on nam o swoich przygodach w przedszkolu i w lesie. W tym jego przedszkolu jest bardzo podobnie jak w naszym ,,Słoneczku”.

- Panie wprowadziły do naszego Kodeksu Przedszkolaka nowy znaczek: ostrzegawczy trójkąt, który przypomina do końca dnia o tym, żeby poprawić swoje zachowanie.

- Spacerując po osiedlu dużo obserwujemy, często przyglądamy się, jak panowie z Zakładu Oczyszczania Miasta zabierają posegregowane śmieci. My w sali też segregujemy śmieci. Zrobiliśmy sobie pudełko na segregację papieru. Uczymy się jak być małymi ekologami. Umiemy piosenkę o Stworach - głodomorach, zapytajcie nas kim są te stwory?

- Poznajemy wiele piosenek o jesieni, o tym co potrafi każde dziecko, co można robić w czasie deszczu i kto przyszedł do przedszkolnego ogródka.

- Każdy czasem ma gorszy dzień. Jest albo zmęczony, albo tęskni za mamą, albo jest zdenerwowany. My w grupie uczymy się, jak sobie w takich sytuacjach poradzić, bo przecież żaden Młodszy Średniak nie krzyczy i nie bije innych. Pomagają nam w tym obrazki i piktogramy. To ważne, żeby dobrze się czuć w przedszkolu, być miłym i mieć dużo koleżanek i kolegów.

Uczymy dzieci programować

karta

zdrowe odżywianie

programy linki

facebook