header

WRZESIEŃ 2018

3 września 2018 roku rozpoczęła się dla nas nowa przygoda: zostaliśmy przedszkolakami z grupy I Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 „Słoneczko” w Świdnicy.

W przedszkolu wszystko „nowe”! Uczymy się, nowych zasad, zabaw, poznajemy nowych kolegów, poznajemy nowe Panie i Panów z przedszkola.

Miesiąc wrzesień obfituje w sytuacje wprowadzające dziecko do społeczności przedszkolnej:

- wprowadzamy zasady Kodeksu Przedszkolaka, czyli budujemy system motywacyjny dziecka,

- dzieci nabywają umiejętności konstruowania planu dnia tak, aby rzeczywistość „bez rodzica” była przewidywalna i nie stanowiła zagrożenia (posługujemy się obrazkami MAKATONU);

- wspólnie uczymy się bawić, jeść, spacerować, ubierać się, sprzątać, odpoczywać (dzieci nauczyły się już kilku „piosenek z pokazywaniem”).

Dzieci w miesiącu wrześniu miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym o „Pingwinku Pik-Poku” oraz w audycji muzycznej przygotowanej przez muzyków Filharmonii Sudeckiej.

Dzieciaki z grupy III, 26 września przygotowały jesienne przedstawienie, podczas, którego Maluchy zostały przedstawione całej społeczności przedszkolnej.

Pasowanie Na Przedszkolaka zaplanowaliśmy na 24.10.2018 r. na godzinę 16.00, bardzo aktywnie dzieciaki przygotowują się do swojego pierwszego występu.

PAŹDZIERNIK 2018

1.10.2018r. - wybraliśmy się na skrzyżowanie, obserwować ruch uliczny ( było rondo i pojazdy różnego rodzaju).

4.10.2018 r. – odwiedziła nas Babcia Stenia (tak naprawdę to babcia Poli), która przeczytała nam bajkę o Kopciuszku i przygotowała dla wszystkich zagadki obrazkowe. 8.10.2018 r. – odwiedziliśmy sklep warzywniczy!, Sympatyczna Pani opowiadała nam co można zakupić u niej w sklepie.

9.10.2018 r. – z Babcią Bogusią (to babcia Andrzejka i Michała) poszliśmy na spacer i super bawiliśmy się w sali. 24.10.2018 r.

Pasowanie na Przedszkolaka- od dziś nikt nie płacze, wszystko zjada jest prawdziwym przedszkolakiem; było pasowanie na Przedszkolaka i prawdziwa obietnica, że „przedszkolak Słoneczka, to jest GOŚĆ!!!!”

W czasie wolnym od wszystkiego…., uczymy się Hymnu Polski; bierzemy udział w konkursach plastycznych np. „Góry – moja pasja”, uczymy się wierszy i piosenek jesiennych.

LISTOPAD 2018

Listopad przebiegł nam na przygotowaniach do 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wspólnie uczyliśmy się hymnu Polski, pomogły nam w tym piktoramowe ilustracje

Malowaliśmy farbami obrazki o tym jak spędzamy dzień urodzin Polski, no i byliśmy na uroczystym występie przygotowanym przez grupę IV. 27.11.2018 r.

Przez cały miesiąc październik i listopad, dzieciaki zbierały karmę, kocyki, zabawki dla zwierząt przebywających w świdnickim schronisku dla zwierząt. Uzbieraliśmy naprawdę bardzo dużo podarunków dla zwierząt, bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie. Dzieciaki miały okazję spotkać się z paniami pracującymi w schronisku i z miłym pieskiem, o którym panie opowiadały. Dzieci dowiedziały się również, jak należy dbać o zwierzaki w domu.

Listopad sprzyjał prowadzeniu obserwacji przyrodniczych, co prawda pogoda nie sprzyjała na spacery, ale za oknem też dzieją się ciekawe rzeczy, a aura listopadowa bardzo się zmienia.

Uczyliśmy się też wielu piosenek i wierszyków z wykorzystaniem piktogramów.

A koniec miesiąca to już czas oczekiwania na Mikołaja.

GRUDZIEŃ 2018

Miesiąc szczególny, bo do dzieci przychodzi przynajmniej dwa razy Mikołaj, na którego czekają z utęsknieniem. Nas Mikołaj odwiedził 6 grudnia i przyniósł prezenty. Na to spotkanie dzieci uczyły się piosenek i tańca. Maluchy zaprezentowały się znakomicie.

W grudniu przygotowujemy się także do Świąt Bożego Narodzenia. Bajki o tym „Komu potrzebne są święta?”, dzieciaki słuchały w wykonaniu Margolci , ale wyjątkowo ilustrowaliśmy tekst piktogramami, co miało ułatwić zapamiętanie bajki.

Przed świętami odwiedziła nas Babcia Bogusia. Pani Monia „namieszała ciasta piernikowego”, a my z Babcią Bogusią wykrawaliśmy pierniczki, a potem pięknie je lukrowaliśmy i posypywaliśmy koralikami. Dziękujemy bardzo.

Uczymy dzieci programować

karta

zdrowe odżywianie

programy linki

facebook