header

WRZESIEŃ 2019

 Jesteśmy w Maluchach już od ostatnich dni sierpnia. Spotkaliśmy się po raz pierwszy na Dniach Otwartych i już się wspólnie bawiliśmy.

Znamy swoje znaczki w szatni i w łazience. Potrafimy myć ręce i zęby, bo mieliśmy już spotkanie z panią pielęgniarką, która uczyła nas, jak to prawidłowo robić.

Znamy już wszystkie panie i dzieci w przedszkolu, bo byliśmy uroczyście przywitani na uroczystości Powitania Jesieni i otrzymaliśmy medal i oznakę Przedszkolaka ze "Słoneczka".

Zapoznaliśmy się z zasadami panującymi w grupie "Kodeks Dobrego Przedszkolaka" - będziemy otrzymywać same słoneczka - obiecujemy.

Wyszliśmy po raz pierwszy na taras i rysowaliśmy kredą kolorowe rysunki oraz poznawaliśmy nasz ogród.

Słuchamy opowiadań i uczymy się piosenek, które zaprezentujemy na naszym Pasowaniu na Przedszkolak.

Chętnie się wspólnie bawimy i pomagamy sobie nawzajem. 

Braliśmy udział w Audycji Muzycznej oraz oglądaliśmy przedstawienie teatralne, na których się wspaniale bawiliśmy.

PAŹDZIERNIK 2019 

Przez cały I tydzień października rozmawialiśmy o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach. Dzieci opowiadały na temat obrazka: "Bezpieczne przejście". Poznały zasadę działania sygnalizacji świetlnej. Bawiły się w trakcie opowieści ruchowej: "Światło czerwone, światło zielone". Słuchały wiersza W Fabera "Ruch uliczny" i wypowiadały się na jego temat.

W II tygodniu oglądały teatrzyk kukiełkowy na podstawie wiersza W. Ścisłowskiego "Jabłoń", rozpoznawały drzewa owocowe po owocach., nazywały je. W trakcie zabawy dydaktycznej liczyły i wskazywały ilość owoców - używając sformułowania "Tyle samo". Nauczyły się piosenki "Pociąg z owocami".

W III tygodniu poznały słowo "Ekologia" poprzez oglądanie teatrzyku kukiełkowego "Co to jest ekologia?", na podstawie wiersza "Na straganie". Inscenizowały w zabawie treść piosenki pt. "Witaminowa piosenka".

W IV tygodniu rozmawialiśmy o rodzinach dzieci. Dzieci opowiadały obrazek "Nasze rodziny". Podawały imiona swoich rodziców, rodzeństwa nawet próbowały opowiedzieć, gdzie rodzice pracują. Rysowały postać mamy, taty oraz siebie.

Wzięły udział w uroczystości "Pasowanie na przedszkolaka", gdzie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły przed swoimi rodzicami i dziadkami. 

 

Uczymy dzieci programować

karta

zdrowe odżywianie

programy linki

facebook