header

„Partnerskie przedszkole” to ogólnopolski certyfikat jakości placówek przedszkolnych, w tym roku otrzymaliśmy go po raz drugi.

Oficjalnie wręczenie certyfikatów nastąpiło 27 kwietnia 2010 roku w Galerii Porczyńskich w Warszawie podczas III Kongresu Wychowania Przedszkolnego . Certyfikat uroczyście wręczył Sekretarz stanu MEN – Krzysztof Stanowski.

Certyfikat


 

logo Wiadomości Świdnickie

 

  • Słoneczko z certyfikatem

Świdnickie przedszkole integracyjne jako jedyne zdobyło certyfikat najwyższej jakości pracy na rzecz dzieci. Honorowy tytuł placówka będzie mogła używać do 2015 roku.

Podczas III Kongresu Wychowania Przedszkolnego "Tworzymy sieć uczących się przedszkoli" w Galerii Porczyńskich w Warszawie rozdano certyfikaty „Partnerskie Przedszkole”. Jeden z nich trafił do Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 w Świdnicy.

- Po wnikliwej analizie pracy w formie zewnętrznego audytu przeprowadzonego przez członka kapituły w lipcu 2004 roku po raz pierwszy otrzymaliśmy Polski Certyfikat Jakości „Partnerskie Przedszkole”. To swoista gwarancja najwyższych standardów naszej pracy pedagogicznej na rzecz małego dziecka - mówi Alicja Żywicka, dyrektor przedszkola. Certyfikat był ważny przez pięć lat. Dlatego też w 2009 roku ponownie złożono niezbędną dokumentację pracy pedagogicznej i opiekuńczej placówki. I ponownie została ona doceniona przez Kapitułę „Partnerskie Przedszkole”. - Jesteśmy jedynym przedszkolem w Świdnicy, a nawet w całym powiecie, legitymującym się takim certyfikatem - podkreśla Alicja Żywicka. - Fakt, że nasza placówka jest „Partnerskim Przedszkolem”, zobowiązuje nas do lepszej pracy, ustawicznego podnoszenia standardów edukacji w sposób dostosowany do specyfiki naszego przedszkola. "Słoneczko" ma prawo używać tytułu „Partnerskie Przedszkole” do 2015 roku.

 

artykuł pochodzi z tygodnika „Wiadomości Świdnickie” nr 019-380, Violetta Mazurek
/za zgodą redakcji pisma/.