W październiku w naszym przedszkolu na „Wystawie plastycznej inspirowanej matematyką” prezentowaliśmy prace dzieci.

W czwartek, 26 października najmłodsze dzieci zostały pasowane na przedszkolaka i choć pierwsze dni w przedszkolu były trudne, to teraz maluszki pokazują, jak chętnie przychodzą do przedszkola, śpiewają, tańczą, malują, lepią i bawią się z innymi dziećmi.

W środę dzieci odwiedził fotograf, który wykonał jesienną sesję fotograficzną.

23 października odwiedziliśmy świdnicki teatr, gdzie oglądaliśmy pełny ekspresji i różnych efektów spektakl „Pinokio” w wykonaniu aktorów Teatru Wrocławskiego „Art.”

Z okazji Dnia Edukacji, Pani Dyrektor złożyła życzenia i podziękowała wszystkim pracownikom przedszkola. Pani Emilia w imieniu Rodziców naszych dzieci przekazała tulipany wykonane z materiału. Natomiast dzieci przygotowały tańce, piosenki i wiersze.

Październikowa audycja muzyczna „Pory roku malowane dźwiękiem” pokazała nam, że świat wokół nas jest pełen dźwięków.

W środę 4 października w nowej auli świdnickiego liceum oglądaliśmy spektakl „Kuba i Buba, czyli savoir – vivre dla dzieci” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

21 września bawiliśmy się podczas audycji muzycznej „Czy warto wierzyć skrzatom?”.

W środę 27 września tradycyjnie już witając jesień w naszym przedszkolu, poznaliśmy i przywitaliśmy brawami nowych przedszkolaków. W tym roku do naszej Słonecznej Drużyny dołączyło 26 dzieci.

 

Miasto Świdnica realizuje kampanię edukacyjną pn. „Mądrze OgrzewaMY w Świdnicy”. We wtorek, 12 września, wszystkie dzieci obejrzały bardzo pouczający spektakl o Czystolandii i zagrożeniach jakie na nią czyhają. Dowiedziały się o przyjaznym sposobie ogrzewania mieszkań, konieczności segregowania śmieci i wielu cennych ekologicznych radach. Każde dziecko otrzymało również komiks. Dziękujemy za ZIELONĄ LEKCJĘ.

 

WITAMY W PRZEDSZKOLU

Do góry strony